Warszawa/XXV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych ROZDROŻE 2021: Compagnie Philippe Saire „Vacuum”

Zdjęcie: Warszawa/XXV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych ROZDROŻE 2021: Compagnie Philippe Saire „Vacuum”

Compagnie Philippe Saire „Vacuum”. Fot. Philippe Weissbrodt

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski jako organizator 25. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych Rozdroże 2021 „Na styku światów”. Spektakle artystów z Lozanny, Paryża i Warszawy zaprasza na spektakl Vacuum Compagnie Philippe Saire z Lozanny.

Wersja do druku

Udostępnij

Vacuum to unikalne dzieło na pograniczu tańca i sztuk wizualnych. Twórcy spektaklu proponują perspektywę spojrzenia na ludzką postać. Vacuum to seria wydobywanych z ciemności obrazów ruchu dwóch mężczyzn. Wydaje się, że ich ciała lewitują w powietrzu. Kreowane obrazy mogą kojarzyć się zarówno ze współczesną fotografią, renesansowym malarstwem, jak i z eksperymentami medycznymi.

Autorem Vaccum jest Philippe Saire, szwajcarski choreograf, twórca około 30 choreografii prezentowanych w ponad 200 miastach na wszystkich kontynentach, który w 1986 roku założył zespół Compagnie Philippe Saire. W 1988 roku otrzymał Prix d’auteur na 6. światowym przeglądzie tańca współczesnego w Paryżu (Bagnolet, Seine-Saint-Denis) www.philippesaire.ch

Po pokazie projekcja filmów o spektaklu i spotkanie artystów z widzami.

Vacuum

Pomysł i choreografia: Philippe Saire
Tancerze: Gyula Cserepes, Lazare Huet
Koprodukcja: Théâtre National de Chaillot (Paryż), La Bâtie – Festival de Genève

Bilety:
40 zł normalny
25 zł ulgowy

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close