ROZDROŻE: Paola Bianchi – Duplica

Zdjęcie: ROZDROŻE: Paola Bianchi – Duplica

Wersja do druku

Udostępnij

 W ramach XVIII edycji festiwalu „Rozdroże” włoska tancerka i choreografka Paola Bianchi z Rimini zaprezentuje autorski spektakl taneczno-plastyczny pt. Duplica stworzony w 2010 roku. Jest to studium ruchu kobiecego ciała poddanego grze światła i cienia.Artystka będzie po raz pierwszy gościć w Warszawie. Paola Bianchi tworzy spektakle  łączące ekspresję fizyczną z walorami wizualnymi. W latach 80.  tańczyła w zespole Anny Sagni. W 1994 roku założyła zespół „AGAR”. Jest także autorką kilku filmów wideo oraz wideo-instalacji. Po pokazie spektaklu odbędzie się spotkanie artystki z publicznością.

Spektakl Duplica prezentowany był m.in. na festiwalach: MILANoLTRE 2010 w Mediolanie, INCANTI Festival 2010 w Turynie, DaTo Danza 2010 – Sesto Fiorentino we Florencji oraz Teatri di Vetro 5 Festival 2011 w Rzymie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

CSW - Zamek Ujazdowski w Warszawie, Sala Laboratorium, ul. Jazdów 2

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close