ROZDROŻE: Virgilio Sieni – spotkanie/prelekcja

Zdjęcie: ROZDROŻE: Virgilio Sieni – spotkanie/prelekcja

Wersja do druku

Udostępnij

W pierwszym dniu XVIII edycji festiwalu „Rozdroże” w Warszawie odbędzie się spotkanie z wybitnym włoskim tancerzem i choreografem, Virgilio Sienim z Włoch, założyciela  Compagnia Virgilio Sieni.  Podczas prelekcji opowie on o swoich pracachm a wcześniej tego samego dnia poprowadzi warsztaty dla profesjonalistów. Na „Rozdrożu” zespół  włoskiego choreografa będzie po raz pierwszy gościł w Polsce. Virgilio Sieni działa na pograniczu sztuk performatywnych i wizualnych. Kieruje centrum sztuki we Florencji. W swoich pracach łączy ekspresję tańca i ruchu z fascynującymi „żywymi obrazami”. zaprezentuje spektakl taneczno-plastyczny Tristi Tropici (Smutek tropików) inspirowany słynną książką antropologa Claude’a Levi-Straussa.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

CSW - Zamek Ujazdowski w Warszawie, Sala Laboratorium, ul. Jazdów 2

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close