XVIII Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji ROZDROŻE 2011. Spektakle artystów z Włoch i Warszawy

Zdjęcie: XVIII Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji ROZDROŻE 2011. Spektakle artystów z Włoch i Warszawy

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas 18-tej edycji festiwalu ROZDROŻE zaprezentowane zostaną spektakle łączące taniec i ekspresję fizyczną z walorami wizualnymi, autorstwa twórców z Włoch (artyści występujący w Polsce po raz pierwszy) iWarszawy. Na program festiwalu złożą się przede wszystkim pokazy dwóch par spektakli o zbliżonej formie i tematyce. Z jednej strony zaprezentowane zostaną przedstawienia teatru tańca, które zawierają refleksje dotyczące psychologii społecznej i ewolucji kultury. Z drugiej strony, pokazane będą kameralne spektakle/ instalacje stanowiące studium obrazu kobiety.

Do udziału w festiwalu zaproszono następujących artystów:

zespół „Compagnia Virgilio Sieni” z Florencji, tancerkę Paolę Bianchi z Rimini, kierowany przez Annę Piotrowską zespół tańca współczesnego „mufmi” oraz tancerkę i performerkę Renatę Piotrowską zWarszawy.

Ceniony zespół „Compagnia Virgilio Sieni” z Florencji działający na pograniczu tańca i sztuk wizualnych zaprezentuje spektakl taneczno-plastyczny Tristi Tropici (Smutek tropików, 2010) inspirowany słynną książką antropologa Claude’a Levi-Straussa.

Zespół tańca współczesnego „mufmi” z Warszawy, 2-krotnie zaprezentuje spektakl teatru tańca Fall(ing) Ceil(ing). Przedstawienie z udziałem 10 tancerek prezentowane było podczas Polskiej Platformy Tańca 2010” w Poznaniu.

Aktorka, performerka i tancerka Renata Piotrowska z kolektywem artystycznym Towarzystwo Prze-Twórcze z Warszawy, 2-krotnie zaprezentuje premierowy autorski spektakl-instalację Unknown.seans (premiera: 3 września 2011 w Starym Browarze w Poznani), stanowiący podsumowanie realizowanego od 2008 projektu Unknown.

Ponadto w ramach ROZDROŻA odbędzie się premiera filmu InSide w reżyserii Anny Zuzanny Błaszczyk z choreografią Renaty Piotrowskiej i udziałem Aleksandry Borys.

Wyróżniająca się włoska tancerka i choreografka Paola Bianchi z Rimini zaprezentuje autorski spektakl /instalację taneczno- plastyczną Duplica (2010)

.

Organizatorzy festiwalu: Fundacja Sztuka i Współczesność we współpracy z Centrum Sztuki Współczesnej Zamkiem Ujazdowskim.

Szczegółowy program festiwalu :

Dnia 24.10.11 w godz. 12.00 – 15.00 w sali widowiskowej Laboratorium CSW Zamku Ujazdowskiego odbędą się warsztaty dla tancerzy i choreografów prowadzone przez włoskiego choreografa Virgilio Sieniego, a o godz. 18.00 w sali KINO.LAB CSW Zamku Ujazdowskiego − prelekcja/spotkanie Virgilio Sieniego z publicznością.

Dnia 25.10.11 o godz. 19.00 w Teatrze Studio zespół Compagnia Virgilio Sieni z Florencji pokaże spektakl taneczno-plastyczny Tristi Tropici. Po pokazie spektaklu w Teatrze „Studio” odbędzie się spotkanie artystów z widzami.

W dniach 29 i 30.10.11 o godz. 19.00 w sali widowiskowej Laboratorium CSW Zamku Ujazdowskiego zespół tańca współczesnego „mufmi” z Warszawy prowadzony przez choreografkę i tancerkę Annę Piotrowską dwukrotnie zaprezentuje spektakl teatru tańca Fall(ing) Ceil(ing). Po pierwszym pokazie spektaklu odbędzie się spotkanie artystów z widzami.

Dnia 4.11.11 o godz. 19.00 w sali KINO.LAB CSW Zamku Ujazdowskiego odbędzie się premiera filmu InSide w reżyserii Anny Zuzanny Błaszczyk

Dnia 5.11.11 o godz. 17.00 i 20.00 w sali widowiskowej Laboratorium CSW Zamku Ujazdowskiego aktorka i tancerka Renata Piotrowska z kolektywem artystycznym Towarzystwo Prze-Twórcze” dwukrotnie zeprezentuje premierowy spektakl – instalację Unknown.seans. Po pierwszym pokazie spektaklu odbędzie się spotkanie Renaty Piotrowskiej z widzami.

Dnia 8.11.11 o godz. 18.00 w sali KINO.LAB CSW Zamku Ujazdowskiego odbędzie się prelekcja/spotkanie włoskiej tancerki i choreografki Paoli Bianchi z publicznością

.

Dnia 9.11.11 o godz. 19.00 w sali widowiskowej Laboratorium CSW Zamku Ujazdowskiego tancerka i choreografka Paola Bianchi z Rimini zaprezentuje spektak /instalację taneczno-plastyczną Duplica. Po pokazie spektaklu odbędzie się spotkanie artystki z widzami.

Informacja o artystach i spektaklach z Włoch:

Ceniony w Europie choreograf Virgilio Sieni działa na pograniczu sztuk performatywnych i wizualnych. Artysta kieruje pracą grupy tancerzy i aktorów Compagnia Virgilio Sieni. Kieruje też centrum sztuki we Florencji. Twórca łączy w swoich pracach ekspresję tańca i ruchu z obrazami o walorach plastycznych. Zaproszony na festiwal autorski spektakl taneczno-plastyczny Tristi Tropici stanowi poetycką wizję niosącą refleksję na temat przemijania kultur. Inspirowany słynną książką antropologa Claude’a Levi Straussa spektakl miał premierę podczas Biennale Sztuki w Wenecji w 2010 roku. Od tego czasu przedstawienie było prezentowane z sukcesami m.in. na Biennale Tańca w Lyonie, festiwalu teatralnym BITEF w Belgradzie oraz festiwalu teatru i tańca Spielzeit Europa w Berlinie. Virgilio Sieni nigdy nie gościł w Polsce.

Wyróżniająca się włoska tancerka i choreografka Paola Bianchi z Rimini tworzy spektakle łączące ekspresję fizyczną z walorami wizualnymi. W latach 80. tańczyła w zespole Anny Sagni. W 1994 rok założyła zespół AGAR. Artystka jest także autorką kilku filmów wideo oraz wideo-instalacji. Na festiwalu zaprezentuje autorski spektakl / instalację taneczno-plastyczną Duplica. Jest to studium ruchu kobiecego ciała poddanego grze światła i cienia. Spektakl ten był m.in. prezentowany na festiwalach: MILANoLTRE 2010 w Mediolanie, INCANTI Festival 2010 w Turynie, DaTo Danza 2010 – Sesto Fiorentino we Florencji oraz Teatri di Vetro 5 Festival 2011 w Rzymie.

Jak zwykle festiwal ROZDROŻE prezentuje także nowe prace niezależnych twórców z Warszawy, tj. Anny Piotrowskiej i mufmi teatr tańca oraz Renaty Piotrowskiej i Towarzystwa Prze-Twórczego.

Sprzedaż biletów na spektakl Tristi Tropici zespołu Compagnia Virgilio Sieni z Florencji będzie prowadzona w Teatrze „Studio” . Na pozostałe spektakle – w CSW Zamku Ujazdowskim.

Informacje o festiwalu będą dostępne m.in. na stronie internetowej http://www.csw.art.pl oraz telefonicznie : tel. 22 628 64 08.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close