Ludzie tańca

Zdjęcie: Janusz  Marek

Portret.

Wersja do druku

Udostępnij

Janusz Marek − animator projektów artystycznych w Warszawie oraz międzynarodowej współpracy kulturalnej, kurator programu sztuk widowiskowych Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskiego w Warszawie oraz Fundacji Sztuka i Współczesność.

Absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja teatrologiczna). W latach 1987-92 pracował w Centrum Sztuki Studio. Jest autorem i organizatorem wszystkich edycji interdyscyplinarnego festiwalu Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji „Rozdroże” (od 1994), prezentującego zjawiska z pogranicza teatru, tańca współczesnego i sztuk wizualnych (m.in. spektakle Piny Bausch, zespołu Rosas, Kazuo Ohno, czy Trishy Brown).

Od wielu lat działa w sieci IETM (international network for contemporary performing arts). Jest autorem prelekcji i publikacji o teatrze i tańcu współczesnym. Był jurorem Polskiej Platformy Tańca 2010 w Poznaniu („Stary Browar Nowy Taniec”).

Był nominowany do „Paszportu Polityki” (1998). Za współpracę ze środowiskiem tańca współczesnego w Belgii otrzymał Order Korony Belgijskiej w 1999 roku.

Portret.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close