Warszawa/XXV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych ROZDROŻE 2021: Michał Adam Góral „Blush”

Zdjęcie: Warszawa/XXV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych ROZDROŻE 2021: Michał Adam Góral „Blush”

Michał Adam Góral "Blush", fot. Karolina Gmurczyk

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski jako organizator 25. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych Rozdroże 2021 „Na styku światów”. Spektakle artystów z Lozanny, Paryża i Warszawy zaprasza na spektakl Blush Michała Adama Górala.

Wersja do druku

Udostępnij

Tradycyjnie podczas festiwalu Rozdroże prezentowane są nowe prace artystów działających w Warszawie. Podczas tegorocznej edycji festiwalu odbędzie się prapremiera spektaklu tanecznego Blush według pomysłu i w choreografii tancerza oraz choreografa Michała Adama Górala. Po pokazach spektaklu odbędą się spotkania z artystami.

„Nagość zaczyna się od twarzy, a bezwstyd od słów”.
Simone de Beauvoir

Spektakl Blush porusza tematy autentyczności w relacjach międzyludzkich, potrzeby przynależności do grupy oraz wstydu, który staje się nośnikiem informacji o stanie naszej egzystencji. Rozmowy o wstydzie mają sens. Uwalniają. Nie wstydzimy się wstydzić.

Spektakl Blush powstał dzięki rezydencji w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, które jest jego producentem.

Blush 

Autor pomysłu i choreograf: Michał Adam Góral
Tancerze: Anna Banasik, Wojciech Dolatowski, Michał Adam Góral, Karolina Graca
Performerka wideo: Dominika Golisz
Prapremiera: 28 września 2021, Festiwal Rozdroże 2021

Michał Adam Góral jest absolwentem Codarts Rotterdam University for the Arts. W latach 2016–2019 pracował w zespole tańca współczesnego Compagnie Thor w Brukseli. Występował m.in. na festiwalach Tel Aviv Dance, Festival d’Avignon Off, CaDanse Festival, Lowlands Festival, Charleroi Danses i Brussels Dance. W Polsce współpracował m.in. z Teatrem Tańca Zawirowania, Stowarzyszeniem Sztuka Nowa, B’cause Dance Company i Warszawską Operą Kameralną. Wyreżyserował nagradzane na konkursach choreograficznych Solo N °2 oraz spektakle: Waterfallin, Bolero, Quo Tendis, solo Hippocampus i duet Uncommodum.

Bilety:
35 zł normalny
20 zł ulgowy

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close