Warszawa/XXIII Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji ROZDROŻE 2016: Teatr Hotel Modern i Arthur Sauer (Rotterdam) „De grote Oorlog (Wielka wojna)”

Zdjęcie: Warszawa/XXIII Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji ROZDROŻE 2016: Teatr Hotel Modern i Arthur Sauer (Rotterdam) „De grote Oorlog (Wielka wojna)”

Fot. Joost den Broek

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Sztuka i Współczesność oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zapraszają na pokaz spektaklu De grote Oorlog (Wielka wojna) zespołu Teatr Hotel Modern i Arthur Sauer z Rotterdamu, który odbędzie się w ramach XXII Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji ROZDROŻE 2016. Obserwujący ten spektakl animacji  przedmiotów, stają się jednocześnie widzami tworzonego na żywo filmu – „reportażu” z okopów pierwszej wojny światowej. Dzięki przywołaniu autentycznych listów żołnierzy oraz dzięki obrazom z okopów filmowanym za pomocą mini kamer, groza i absurd wojny zostają sprowadzone do ludzkiego, jednostkowego wymiaru. Narracja spektaklu jest wygłaszana w języku angielskim. Spektakl De grote Oorlog (Wielka wojna) będzie dwukrotnie prezentowany wCentrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Koncepcja: Hotel Modern i Arthur Sauer

Scenariusz i inscenizacja: Herman Helle, Pauline Kalker, Arlène Hoornweg

Koncepcja dźwięku i tworzona na żywo ścieżka dźwiękowa: Arthur Sauer

Wykonawcy: Pauline Kalker, Maartje van den Brink i Menno Vroon

Scenografia: Herman Helle

Przygotowanie rekwizytów głów weteranów i umierającego konia: Cathrin Boer

Teksty: żołnierza Prosperta Eyssautiera, Maxa Beckmanna, Ericha Marii Remarque’a i innych

Obsługa techniczna: Joris van Oosterhout

z podziękowaniami dla Edwina van Steenbergena

Asystent produkcji: Aram Visser

Z podziękowaniami dla André Dekkera, który odnalazł listy żołnierza Prosperta Eyssautiera

Działalność teatru Hotel Modern jest dofinansowana przez Performing Arts Fund NL oraz przez władze miasta Rotterdam.

Hotel Modern został założony w 1997 roku i jest kierowany przez artystę wizualnego Hermana Helle oraz aktorki: Pauline Kalker i Arlene Hoornweg. Obok nich współautorem prezentowanego spektaklu jest Arthur Sauer, kompozytor tworzonej na żywo ścieżki dźwiękowej. Grupa działa na pograniczu teatru i sztuk wizualnych. W nowatorski sposób łączy animację teatralną i filmową, kreując nową formę: tworzony na żywo film animowany. Przestrzeń spektakli zespołu stanowi plan filmowy ze studiem dźwiękowym i  miniaturowym modelem fragmentu rzeczywistego terenu. Animowane przedmioty są filmowane za pomocą mini kamer, z których obraz jest transmitowany na duży ekran. Twórcy z Rotterdamu perfekcyjnie łączą materiały dokumentalne z fikcją, umiejętnie balansując między realnością i iluzją. Hotel Modern występował w  teatrach i na festiwalach w Europie, Ameryce i Azji (m.in. w Paryżu, Rzymie, Wenecji i Singapurze).

Sprzedaż biletów na spektakle Teatru Hotel Modern, Unii Teatr Niemożliwy oraz  Teatru Dada von Bzdülöw będzie prowadzona  w CSW Zamek Ujazdowski(ul. Jazdów 2). Płatność za bilety tylko gotówką.    

Ceny biletów: 40 zł, 25 zł.

Po spektaklu 26 października 2016 roku odbędzie się spotkanie artystów z widzami w CSW Zamek Ujazdowski.

***

Interdyscyplinarny, autorski festiwal ROZDROŻE (organizowany corocznie od 1994 roku) prezentuje nowatorskie spektakle z pogranicza teatru, tańca i sztuk wizualnych. Podczas festiwalu prezentowane będą spektakle z pogranicza tańca współczesnego i teatru, integralnie łączące ruch i grę aktorską ze specjalnie skomponowaną muzyką oraz spektakle łączące animację teatralną i filmową. Zaproszone przedstawienia stworzyli artyści działający w Holandii i w Polsce.

Program

Organizatorzy:

Fundacja Sztuka i Współczesność (miniaturka)    CSW Logo 2016 (miniaturka)

Partnerem pokazu spektaklu Happiness jest Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr.

 Logo Nowy Teatr (miniaturka)

Partner festiwalu: Qchnia Artystyczna

Kuchnia Artystyczna (miniaturka)

Festiwal ROZDROŻE 2016 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, miasta stołecznego Warszawy oraz Ambasady Królestwa Niderlandów.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)      Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)       Logo ambasada Holandii (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek, ul. Jazdów 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close