Warszawa/XXIII Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji ROZDROŻE 2016: Prelekcja Guya Weinzmana o twórczości grupy Club Guy & Roni

Zdjęcie: Warszawa/XXIII Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji ROZDROŻE 2016: Prelekcja Guya Weinzmana o twórczości grupy Club Guy & Roni

Happiness. Fot. Knelis

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas XXIII edycji Międzynarodowych Spotkań Sztuki Akcji „ROZDROŻE” zaprezentowane zostaną przedstawienia stworzone przez artystów działających w Holandii i w Polsce. Na festiwalu swoje spektakle pokażą: ceniony na świecie, unikalny teatr animacji Hotel Modern z Rotterdamu; podbijający  sceny Europy, międzynarodowy zespół tańca współczesnego Club Guy & Roni z Groningen występujący wspólnie z muzykami światowej sławy zespołu  muzycznego Slagwerk den Haag; znany bardziej za granicą niż w rodzinnym mieście, warszawski teatr animacji Unia Teatr Niemożliwy oraz czołowy polski zespół tańca współczesnego, Teatr Dada von Bzdűlöw z Gdańska. Pokazom spektakli będą towarzyszyć prelekcje i spotkania z artystami.

2 listopada 2016 o godzinie 18.00 odbędzie się prelekcja choreografa Guya Weizmana o twórczości grupy tańca współczesnego Club Guy & Roni ilustrowana projekcjami zapisów spektakli. 

Zespół tańca współczesnego Club Guy & Roni z Groningen, kierowany przez choreografów Guy Weizmana i Roni Haver zyskał uznanie widzów wielu europejskich teatrów i festiwali, m.in w Paryżu, Berlinie, Rzymie, Madrycie, Marsylii, Barcelonie  i na prestiżowym Jacob’s Pillow Festival w Stanach Zjednoczonych. W międzynarodowym składzie działającej od 2002 roku  grupy Club Guy & Roni występuje Polak, Igor Podsiadły, laureat nagrody Swana dla najlepszego tancerza tańca współczesnego w Holandii w 2014 roku za rolę w spektaklu Naked Lunch. Prestiżowa nagroda Swana została także przyznana grupie Club Guy & Roni za Midnight Rising w kategorii: najlepszyspektakl tańca współczesnego w Holandii  w 2013 roku. Spektakl Happiness zostanie pokazany w Międzynarodowym Centrum Kultury Nowy Teatr.

www.clubguyandroni.nl

 

Zespół  Slagwerk Den Haag działa od 1977 roku. Od lat uznawany jest za jedną z czołowych grup perkusyjnych na świecie. Obecnie tworzy go już trzecia generacja muzyków. Grupa jest ceniona za instrumentalne innowacje i stale powiększany własny repertuar. Od dawna współpracuje z grupą Club Guy & Roni. Zespół występował w większości krajów Europy oraz m.in w Stanach Zjednoczonych i w Japonii.

www.slagwerkdenhaag.nl

Happiness (Szczęście), najnowszy  spektakl  zespołu, to wybuchowa mieszanka absurdalnej komedii o dysfunkcjonalnej rodzinie z pastiszem telewizyjnych programów typu „reality show” orazdynamicznym  tańcem do granej na żywo, ekspresyjnej muzyki.  Przedstawienie inspirowane jest między innymi filmem Happiness amerykańskiego reżysera Todda Solondza. Twórcami spektaklu są działający w Holandii, cenieni izraelscy choreografowie Guy Weizman i Roni Haver oraz kompozytorzy Frank Wienk  (Binkbeats,  Slagwerk Den Haag) i Niels Broos (Kyteman Orchestra). Z charakterystyczną dla nich dynamiką i przymrużeniem oka opowiadają oni o poszukiwaniu  szczęścia przez dalekich  od ideału antybohaterów. Czy trzeba być szczęściarzem, by  doświadczyć prawdziwego szczęścia? – pytają autorzy spektaklu.

Więcej o spektaklu

***

Interdyscyplinarny, autorski festiwal ROZDROŻE (organizowany corocznie od 1994 roku) prezentuje nowatorskie spektakle z pogranicza teatru, tańca i sztuk wizualnych. Podczas festiwalu prezentowane będą spektakle z pogranicza tańca współczesnego i teatru, integralnie łączące ruch i grę aktorską ze specjalnie skomponowaną muzyką oraz spektakle łączące animację teatralną i filmową. Zaproszone przedstawienia stworzyli artyści działający w Holandii i w Polsce.

Program

Organizatorzy festiwalu

Fundacja Sztuka i Współczesność (miniaturka)    CSW Logo 2016 (miniaturka)

Partnerem pokazu spektaklu Happiness jest Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr

   Logo Nowy Teatr (miniaturka)

Partner festiwalu: Qchnia Artystyczna

    Kuchnia Artystyczna (miniaturka)

Festiwal ROZDROŻE 2016 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, miasta stołecznego Warszawy, Ambasady Królestwa Niderlandów.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)      Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)       Logo ambasada Holandii (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2 – Kino.LAB

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close