Warszawa/XXIII Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji ROZDROŻE 2016: Club Guy & Roni i Slagwerk Den Haag „Happiness”

Zdjęcie: Warszawa/XXIII Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji ROZDROŻE 2016: Club Guy & Roni i Slagwerk Den Haag „Happiness”

Fot. Knelis

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Sztuka i Współczesność oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zapraszają na pokaz spektaklu Happiness grupy tańca współczesnego Club Guy & Roni z Groningen i zespołu perkusyjnego Slagwerk Den Haag, który odbędzie się w ramach XXII Międzynarodowe Spotkania Sztuki Akcji ROZDROŻE 2016.

Po raz pierwszy w Warszawie wystąpi zespół tańca współczesnego Club Guy & Roni z Groningen, kierowany przez choreografów Guy Weizmana i Roni Haver. Ten ceniony  zespół zyskał uznanie widzów wielu europejskich teatrów i festiwali, m.in w Paryżu, Berlinie, Rzymie, Madrycie, Marsylii, Barcelonie  i na prestiżowym Jacob’s Pillow Festival w Stanach Zjednoczonych. W międzynarodowym składzie działającej od 2002 roku grupy Club Guy & Roni występuje Polak, Igor Podsiadły, laureat nagrody Swana dla najlepszego tancerza tańca współczesnego w Holandii w 2014 roku za rolę w spektaklu Naked Lunch. Prestiżowa nagroda Swana została także przyznana grupie Club Guy & Roni za Midnight Rising w kategorii: najlepszyspektakl tańca współczesnego w Holandii w 2013 roku.

www.clubguyandroni.nl

Zespół  Slagwerk Den Haag działa od 1977 roku. Od lat uznawany jest za jedną z czołowych grup perkusyjnych na świecie. Obecnie tworzy go już trzecia generacja muzyków. Grupa jest ceniona za instrumentalne innowacje i stale powiększany własny repertuar. Od dawna współpracuje z grupą Club Guy & Roni. Zespół występował w większości krajów Europy oraz m.in w Stanach Zjednoczonych i w Japonii.

www.slagwerkdenhaag.nl

 

Happiness (Szczęście) to najnowszy, tegoroczny spektakl międzynarodowej grupy tańca współczesnego Club Guy & Roni i zespołu perkusyjnego Slagwerk Den Haag. Z charakterystyczną dla nich dynamiką i przymrużeniem oka artyści opowiadają o poszukiwaniu szczęścia przez dalekich od ideału antybohaterów. Czy trzeba być szczęściarzem, by doświadczyć prawdziwego szczęścia? – pytają autorzy spektaklu. Przedstawienie, inspirowane filmem Happiness amerykańskiego reżysera Todda Solondza, to „wybuchowa mieszanka” absurdalnej, słodko-gorzkiej komedii, pastiszu telewizyjnych programów typu Big Brother oraz ekspresyjnego tańca do granej na żywo, energetycznej muzyki. Twórcami spektaklu są działający w Holandii cenieni izraelscy choreografowie Guy Weizman i Roni Haver oraz kompozytorzy Frank Wienk (Binkbeats, Slagwerk Den Haag) i Niels Broos (Kyteman Orchestra).

 

Reżyseria i choreografia: Guy Weizman i Roni Haver

Muzyka: Frank Wienk i Niels Broos

Dramaturgia: Veerle van Overloop

Kierownictwo muzyczne: Fedor Teunisse

Tancerze: Camilo Chapela, Roni Haver, Angela Herenda,

Sofiko Nachkebiya, Adam Peterson, Igor Podsiadly

Muzycy: Jonathan Bonny, Enric Monfort, Frank Wienk

ponadto w spektaklu udział biorą : Joanne van den Bos, Albert Delfos,

Kevin Duurken, Noah Halsema, Carin Halsema, Martijn Veldman

Scenografia: Ascon de Nijs

Kostiumy: Slavna Martinovic

Światło: Wil Frikken

Dźwięk: Simon Derks

Koprodukcja: Club Guy & Roni i Slagwerk Den Haag
ze wsparciem Performing Arts Fund NL, władz miasta i prowincji Groningen

Dzień wcześniej w ramach festiwalu odbędzie się prelekcja dzień wcześniej, 2 listopada 2016 o godzinie 18.00 w CSW Zamek Ujazdowski odbędzie się na prelekcja choreografa Guy’a Weizmana o twórczości grupy Guy & Roni.

Bilety: (normalny/ulgowy/wejściówka): 45/25/20 zł

Po spektaklu odbędzie się spotkanie artystów z widzami we foyer MCK Nowy Teatr.

***

Interdyscyplinarny, autorski festiwal ROZDROŻE (organizowany corocznie od 1994 roku) prezentuje nowatorskie spektakle z pogranicza teatru, tańca i sztuk wizualnych. Podczas festiwalu prezentowane będą spektakle z pogranicza tańca współczesnego i teatru, integralnie łączące ruch i grę aktorską ze specjalnie skomponowaną muzyką oraz spektakle łączące animację teatralną i filmową. Zaproszone przedstawienia stworzyli artyści działający w Holandii i w Polsce.

Program

Organizatorzy festiwalu:

Fundacja Sztuka i Współczesność (miniaturka)    CSW Logo 2016 (miniaturka)

Partnerem pokazu spektaklu Happiness jest Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr

   Logo Nowy Teatr (miniaturka)  

Partner festiwalu: Qchnia Artystyczna

  Kuchnia Artystyczna (miniaturka)

 

Festiwal ROZDROŻE 2016 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, miasta stołecznego Warszawy, Ambasady Królestwa Niderlandów.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)      Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)       Logo ambasada Holandii (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close