ROZDROŻE: Renata Piotrowska – Unknown. Seans

Zdjęcie: ROZDROŻE: Renata Piotrowska – Unknown. Seans

Wersja do druku

Udostępnij

UNKNOWN.SEANS to podsumowanie serii improwizowanych spektakli, których realizację Renata Piotrowska rozpoczęła w 2008 roku. Kreowane za każdym razem we współpracy z inną grupą  artystów (m.in. Anita Wach, Rafał Dziemidok, Daniel Pigoński) taneczne zdarzenia oferowały publiczności odkrywanie nowych możliwości odbioru/percepcji spektaklu: poprzez zasłonięcie widzom oczu i zaproszenie ich w podróż  do własnej wewnętrznej wrażliwości, pozwalały na niecodzienne przeżycie bycia w środku tanecznej akcji oraz doświadczania jej wszelkimi zmysłami. UNKNOWN.SEANS jest choreograficzną refleksją nad taneczną percepcją, próba przeniesienia odkryć z poszczególnych części serii na tradycyjną formę spektaklu. W spektaklu / instalacji złożonym z serii ożywianych ruchomym światłem obrazów, artystka pokazuje ulotność i względność potocznej percepcji rzeczywistości. W Unknown.seans występuje Joanna Leśnierowska. Po pierwszym pokazie odbędzie się spotkanie artystów z widzami.

Premiera spektaklu odbyła się 3 września w Starym Browarze w Poznaniu.

Przedstawienie podejmuje takie zagadnienia, jak:              

Czy doświadczenie zmysłowej percepcji zmienia nas jako widzów na zawsze? Czy jesteśmy w stanie doświadczenie to przełożyć na każde kolejne spotkanie z tańcem? Czy widzisz cos poza tym, co przed chwila zobaczyłeś? Czy widzisz cos, czego nie widzą inni? Czy jest to wtedy realne? Czy może zdarza się, ze nie dostrzegasz czegoś, co jest realne? Co musi się wydarzyć, abyś to zobaczył? Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek zwrócić świadomie uwagę na swój oddech? Zobaczyć, jak oddychają  inni? Doznać zawieszenia czasu w momencie obserwacji? Pomiędzy wejściem w przestrzeń a pierwszym krokiem na scenie?

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close