ROZDROŻE: teatr tańca mufmi – Fall(ing) Ceil(ing)

Zdjęcie: ROZDROŻE: teatr tańca mufmi – Fall(ing) Ceil(ing)

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr tańca „mufmi” z Warszawy, kierowany przez choreografkę i tancerkę Annę Piotrowską, w ramach XVII edycji festiwalu „Rozdroże” dwukrotnie zaprezentuje spektakl pt. Fall(ing) Ceil(ing). Przedstawienie miało premierę w 2010 roku i było prezentowane na „Polskiej Platformie Tańca 2010 w Poznaniu. W spektaklu  teatru tańca bierze udział 10 tancerek, dzięki czemu Fall(ing) Ceil(ing) prezentuje oryginalną wizję społecznych relacji międzyludzkich Po pierwszym pokazie spektaklu odbędzie się spotkanie z Anną Piotrowską i  jej zespołem.

 

„Fall(ing) Ceil(ing)” jest spektaklem teatru tańca. Jego autorką jest Anna Piotrowska, a współtwórczyniami i wykonawczyniami – 9 tancerek z prowadzonego przez nią teatru mufmi. Inspiracją do stworzenia spektaklu było prześladujące artystkę wyobrażenie spadającego sufitu oraz refleksja nad destrukcją osobowości jednostki  w grupie. W pustej przestrzeni sceny toczy się rodzaj gry. Widzowie obserwują mechanizmy naśladownictwa, rywalizacji i podporządkowania. Lata pracy Anny Piotrowskiej z zespołem zaowocowały spektaklem zespołowym, w którym zdyscyplinowana  grupa tancerek współtworzy autorska wizję rzeczywistości.

                                                                                                                 Janusz Marek

„Realizacja pomysłu zaczęła się od pracy nad jakością ruchu. Ciągłe wyobrażenie spadającego sufitu towarzyszyło mi przez długi czas, tj. fizyczne odczucie   zgniatającego ciało sufitu, a kiedy indziej – spadającego sufitu. Konsekwencją tej projekcji była destrukcja i niepokój, które ukształtowały atmosferę i specyficzną fizyczność. Surowość miesza się z niewinnością, choć brak tu naiwności. Młodość odkrywa okrutność i zabawę „nie-zabawy”. Szarość rysuje się w ruchu i charakterach. Nie ma tu konkretnej historii, chociaż każda postać z osobna ma własny stosunek do otaczającej ją rzeczywistości. Suma tych relacji określa atmosferę przedstawienia „Fall(ing) Ceil(ing)”.Bycie razem doprowadza do destrukcji jednostki i jej indywidualności. Każda z osobna zginie – razem muszą walczyć o przetrwanie.”                                                                    

                                                                                                             Anna Piotrowska

Premiera: 10.10.2010, Stary Browar, Poznań ( Polska Platforma Tańca 2010 )

 

koncepcja, choreografia, reżyseria – Anna Piotrowska

Kreacja i wykonanie:

Aleksandra Bożek-Muszyńska

Joanna Federowicz

Dominika Gryz

Julia Plawgo

Anna Regulska

Olga Szypulska

Anna Wesołek

Ilona Zamojska

Aleksandra Zdunek

Muzyka: BJX & OLDI, czyli Karol Bujalski (23ID Zwichnięci Dandysi) i Olgierd Dokalski  (KIRK, RSP, Daktari)

Produkcja spektaklu „Fal(ing) Ceil(ing)”:

Anna Piotrowska

Eferte_Fundacja Rozwoju Tańca

Klub DGW w Warszawie

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

CSW - Zamek Ujazdowski w Warszawie, Sala Laboratorium, ul. Jazdów 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close