Spektakle

Scena dla tańca 2012/Atuty tańca: Sławek Bendrat – „Pinku chirashi”

Zdjęcie: Scena dla tańca 2012/Atuty tańca: Sławek Bendrat – „Pinku chirashi”

<p class="justify">W ramach projektu <em>Atuty tańca</em>, uczestniczącego w projekcie <em>Scena dla tańca 2012</em> IMiT, we Wrocławiu odbędzie się pokaz solowego spektaklu Sławka Bendrata <em>Pinku chirashi</em>. Przedstawienie powstało z inspiracji zjawiskiem społecznym, które pojawiło się w Japonii. Dotyczy życia seksualnego Japończyków i ich miłości, która staje się coraz mniej realna. Najmłodsze pokolenie, uczestniczące,w szaleńczym wyścigu szczurów, nie ma już czasu na życie prywatne. W samotności oddaje się zatem uciechom z nadrukowanymi na pościeli dziewczynkami, przypominającymi postaci z komiksów. Japończycy kochają się w laleczkach, prowadzą drugie (pierwsze?) życie w komputerowych grach „powieściach” miesiącami, zamknięci w swoich pokojach. Postępujący rozkład realnych kontaktów między ludźmi widać w relacjach damsko-męskich – prawie połowa dorosłych przyznaje się, że nie ma znajomych płci przeciwnej.</p> Solo powstało w ramach rezydencji 2010 w klubie Żak w Gdańsku.. Zajęło II miejsce w konkursie na solową miniaturę taneczną Baltic Movement Contest 2010, odbywającym się przy Gdańskim Festiwalu Tańca.   <strong> Sławek Bendrat o spektaklu:</strong>   <em>Temat jest dla mnie tym bliższy, gdyż miałem możliwość przyjaźnić się z Japonką, której mentalność zafascynowała mnie i jestem gotów zrozumieć powyższy temat. W moim spektaklu chciałbym przedstawić emocje samotności, pragnienia, mechanizacji, zagubienia za pomocą ruchu</em>.   wykonanie: Sławek Bendrat  

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach projektu Atuty tańca, uczestniczącego w projekcie Scena dla tańca 2012 IMiT, we Wrocławiu odbędzie się pokaz solowego spektaklu Sławka Bendrata Pinku chirashi. Przedstawienie powstało z inspiracji zjawiskiem społecznym, które pojawiło się w Japonii. Dotyczy życia seksualnego Japończyków i ich miłości, która staje się coraz mniej realna. Najmłodsze pokolenie, uczestniczące,w szaleńczym wyścigu szczurów, nie ma już czasu na życie prywatne. W samotności oddaje się zatem uciechom z nadrukowanymi na pościeli dziewczynkami, przypominającymi postaci z komiksów. Japończycy kochają się w laleczkach, prowadzą drugie (pierwsze?) życie w komputerowych grach „powieściach” miesiącami, zamknięci w swoich pokojach. Postępujący rozkład realnych kontaktów między ludźmi widać w relacjach damsko-męskich – prawie połowa dorosłych przyznaje się, że nie ma znajomych płci przeciwnej.

Solo powstało w ramach rezydencji 2010 w klubie Żak w Gdańsku.. Zajęło II miejsce w konkursie na solową miniaturę taneczną Baltic Movement Contest 2010, odbywającym się przy Gdańskim Festiwalu Tańca.

Sławek Bendrat o spektaklu:

Temat jest dla mnie tym bliższy, gdyż miałem możliwość przyjaźnić się z Japonką, której mentalność zafascynowała mnie i jestem gotów zrozumieć powyższy temat. W moim spektaklu chciałbym przedstawić emocje samotności, pragnienia, mechanizacji, zagubienia za pomocą ruchu.

wykonanie: Sławek Bendrat

powiązane

Ludzie

Sławek  Bendrat

Sławek Bendrat

W ramach projektu Atuty tańca, uczestniczącego w projekcie Scena dla tańca 2012 IMiT, we Wrocławiu odbędzie się pokaz solowego spektaklu Sławka Bendrata Pinku chirashi. Przedstawienie powstało z inspiracji zjawiskiem społecznym, które pojawiło się w Japonii. Dotyczy życia seksualnego Japończyków i ich miłości, która staje się coraz mniej realna. Najmłodsze pokolenie, uczestniczące,w szaleńczym wyścigu szczurów, nie ma już czasu na życie prywatne. W samotności oddaje się zatem uciechom z nadrukowanymi na pościeli dziewczynkami, przypominającymi postaci z komiksów. Japończycy kochają się w laleczkach, prowadzą drugie (pierwsze?) życie w komputerowych grach „powieściach” miesiącami, zamknięci w swoich pokojach. Postępujący rozkład realnych kontaktów między ludźmi widać w relacjach damsko-męskich – prawie połowa dorosłych przyznaje się, że nie ma znajomych płci przeciwnej. Solo powstało w ramach rezydencji 2010 w klubie Żak w Gdańsku.. Zajęło II miejsce w konkursie na solową miniaturę taneczną Baltic Movement Contest 2010, odbywającym się przy Gdańskim Festiwalu Tańca.   Sławek Bendrat o spektaklu:   Temat jest dla mnie tym bliższy, gdyż miałem możliwość przyjaźnić się z Japonką, której mentalność zafascynowała mnie i jestem gotów zrozumieć powyższy temat. W moim spektaklu chciałbym przedstawić emocje samotności, pragnienia, mechanizacji, zagubienia za pomocą ruchu.   wykonanie: Sławek Bendrat  

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close