Scena dla tańca 2012: Nowy Taniec w Starym Krakowie

Zdjęcie: Scena dla tańca 2012: Nowy Taniec w Starym Krakowie

Nowy Taniec w Starym Krakowie

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt Nowy taniec w Starym Krakowie, organizowany przez Stowarzyszenie Humanistycznych Inicjatyw Twórczych SZTRUKS, ma na celu prezentacje spektakli młodego pokolenia polskich tancerzy i choreografów w Krakowie, mieście o dużej tradycji artystycznej, ale stosunkowo ubogim pod względem prezentacji tańca współczesnego. Pokazy w ramach projektu mają wpłynąć na zmian tego stanu rzeczy.Stowarzyszenie stawia sobie za cel pokazywanie, że taniec może być medium krytycznym pozwalającym opowiadać o kwestiach istotnych filozoficznie i politycznie w szerokim sensie tego słowa.Kuratorką projektu jest Dominika Knapik.

Pokazane zostaną prace otwarte na eksperymenty formalne, muzyczne i wizualne. Zaproszeni artyści to: Izabela Chlewińska (Tralfamadoria), Joanna Leśnierowska, Janusz Orlik, Aleksandra Borys i Łukasz Kędzierski (Rekonstrukcja), Magdalena Przybysz (Mój Poland Drive), Maija R Raumanni i Marysia Stokłosa (This Universe) oraz Harakiri Farmers i Dobrochna Krówka (Moskwa).

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Kraków: Centrum Kultury ROTUNDA, ul. Oleandry 1

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close