Spektakle

Scena dla tańca: Pracownia Fizyczna – Zdarzenia – improwizacja

Zdjęcie: Scena dla tańca: Pracownia Fizyczna – Zdarzenia – improwizacja

"<em>Zdarzenia – improwizacja</em> to wspólny projekt Pracowni Fizycznej i SzaZy. Do pracy nad spektaklem zaprosiłem piątkę tancerzy: Olę Ścibor, Agnieszkę Muczyń, Dawida Lorenca, Krzysztofa Skolimowskiego i Pawła Gralę. Projekt, jaki rozpoczęliśmy z tancerzami, dotyczy kontakt improwizacji jako metody pracy z ciałem oraz kontaktu w improwizacji. Problemy teoretyczne, na jakie trafiam, wynikają z tego, że improwizacja odrzucając nie tylko przecież choreografię, ale i uprzedzanie, ukazuje kontakt jako ogołocony z kontekstu przestrzennego. Kontakt w improwizacji zdaje się dopiero jakoś tworzyć i umiejscawiać. W kontakt improwizacji ciału przypisane jest więc inne znaczenie. Improwizacja jest wystawieniem się na nieoczekiwane. Jak zatem nieoczekiwanego oczekiwać i czym jest to nieoczekiwane, jak możliwe jest spotkanie, czyli kontakt – to przedmiot naszej pracy. Po dwóch miesiącach pracy spotkaliśmy się z SzaZą by wspólnie improwizować." - Jacek Owczarek   projekt: Jacek Owczarek taniec: Ola Ścibor, Agnieszka Muczyń, Dawid Lorenc, Krzysztof Skolimowski, Paweł Grala muzyka: Sza/Za - Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki

Wersja do druku

Udostępnij

Zdarzenia – improwizacja to wspólny projekt Pracowni Fizycznej i SzaZy. Do pracy nad spektaklem zaprosiłem piątkę tancerzy: Olę Ścibor, Agnieszkę Muczyń, Dawida Lorenca, Krzysztofa Skolimowskiego i Pawła Gralę. Projekt, jaki rozpoczęliśmy z tancerzami, dotyczy kontakt improwizacji jako metody pracy z ciałem oraz kontaktu w improwizacji. Problemy teoretyczne, na jakie trafiam, wynikają z tego, że improwizacja odrzucając nie tylko przecież choreografię, ale i uprzedzanie, ukazuje kontakt jako ogołocony z kontekstu przestrzennego. Kontakt w improwizacji zdaje się dopiero jakoś tworzyć i umiejscawiać. W kontakt improwizacji ciału przypisane jest więc inne znaczenie. Improwizacja jest wystawieniem się na nieoczekiwane. Jak zatem nieoczekiwanego oczekiwać i czym jest to nieoczekiwane, jak możliwe jest spotkanie, czyli kontakt – to przedmiot naszej pracy. Po dwóch miesiącach pracy spotkaliśmy się z SzaZą by wspólnie improwizować.”

– Jacek Owczarek

projekt: Jacek Owczarek
taniec: Ola Ścibor, Agnieszka Muczyń, Dawid Lorenc, Krzysztof Skolimowski, Paweł Grala
muzyka: Sza/Za – Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close