Spektakle

Siedlce/Scena dla tańca 2018: Polski Teatr Tańca „Gorycz” – chor. Kaya Kołodziejczyk

Zdjęcie: Siedlce/Scena dla tańca 2018: Polski Teatr Tańca „Gorycz” – chor. Kaya Kołodziejczyk

Fot. Andrzej Grabowski

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach zaprasza na pokaz spektaklu Polskiego Teatru Tańca Gorycz w choreografii Kai Kołodziejczyk, który odbędzie się w ramach I Festiwalu Sztuki Tańca w Siedlcach.Gorycz ma wiele odcieni: zmysłowy, egzystencjalny, metafizyczny. Autorka spektaklu przygląda się różnym obszarom jej doświadczenia. Gorycz kryje się w smaku rdzy, w upojeniu absyntem, w słodko-gorzkim uczuciu miłości. Gorycz w tradycji literackiej i folklorystycznej – w poezji Mickiewicza i Berezina oraz ludowych obrzędach dziadów i Zielonych Świątek – splata się z ucieleśnionym doświadczeniem białego śpiewu. Jedna z trzech odsłon tryptyku poświęconego reinterpretacji Dziadów Adama Mickiewicza.

Trailer

autorka koncepcji, reżyseria i choreografia: Kaya Kołodziejczyk

muzyka: Jacek Sienkiewisz

przygotowanie muzyczne, praca z pieśniami tradycyjnymi: Julia Charytoniuk

dramaturgia: Daria Woszek

kostiumy: Katarzyna Borkowska

scenografia Bracia/ Maciej Chorąży i Agnieszka Klepacka

charakteryzacja:  Magdalena Banachowicz

asystentka choreografa: Sandra Szatan

wykonanie: Urszula Bernat-Jałocha, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Emily Wong, Maciej Cymorek, Jerzy Kaźmierczak, Michał Przybyła, Dominik Więcek

Bilety: 12-20 zł

Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2017

Więcej informacjihttp://rozbieg.pl

powiązane

Ludzie

Kaya Kołodziejczyk

Kaya Kołodziejczyk

  • tancerka
  • choreografka

Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach zaprasza na pokaz spektaklu Polskiego Teatru Tańca Gorycz w choreografii Kai Kołodziejczyk, który odbędzie się w ramach I Festiwalu Sztuki Tańca w Siedlcach.Gorycz ma wiele odcieni: zmysłowy, egzystencjalny, metafizyczny. Autorka spektaklu przygląda się różnym obszarom jej doświadczenia. Gorycz kryje się w smaku rdzy, w upojeniu absyntem, w słodko-gorzkim uczuciu miłości. Gorycz w tradycji literackiej i folklorystycznej – w poezji Mickiewicza i Berezina oraz ludowych obrzędach dziadów i Zielonych Świątek – splata się z ucieleśnionym doświadczeniem białego śpiewu. Jedna z trzech odsłon tryptyku poświęconego reinterpretacji Dziadów Adama Mickiewicza. Trailer autorka koncepcji, reżyseria i choreografia: Kaya Kołodziejczyk muzyka: Jacek Sienkiewisz przygotowanie muzyczne, praca z pieśniami tradycyjnymi: Julia Charytoniuk dramaturgia: Daria Woszek kostiumy: Katarzyna Borkowska scenografia Bracia/ Maciej Chorąży i Agnieszka Klepacka charakteryzacja:  Magdalena Banachowicz asystentka choreografa: Sandra Szatan wykonanie: Urszula Bernat-Jałocha, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Emily Wong, Maciej Cymorek, Jerzy Kaźmierczak, Michał Przybyła, Dominik Więcek Bilety: 12-20 zł Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2017.  Więcej informacji: http://rozbieg.pl

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close