Siedlce: Teatr Tańca Caro „After Before” – chor. Maciej Kuźmiński

Zdjęcie: Siedlce:  Teatr Tańca Caro „After Before” – chor. Maciej Kuźmiński

Fot. materiały Pracowni Tańca PRYZMAT.

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach zaprasza na pokaz polskiej wersji spektaklu After Before w choreografii Macieja Kuźmińskiego. Praca, pierwotnie stworzona dla studentów Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki, została uhonorowana w listopadzie 2016 roku I Nagrodą na Międzynarodowym Festiwalu Współczesnej Choreografii w Witebsku.

Polską obsadę After Before stworzy siedlecka młodzież występująca od kilku lat jako Adepci Teatru Tańca Caro.

O spektaklu:

Spektakl przedstawia jednostki w bezustannym ruchu poruszające się po nieokreślonej przestrzeni. Odnosząc się do doświadczenia uchodźców autor charakteryzuje doświadczenie człowieka XXI wieku w ogóle – poczucia niepewności, emigracji, próby rekonstrukcji tożsamości.

Svetlana Ulanovskaya w magazynie Mastactwa ( pl Sztuka ) 2016, nr. 12 pisze o After Before:

W centrum uwagi reżysera jest problem uchodźców, uzewnętrzniony za pomocą plastyki rysunku, interakcji ruchu i przestrzeni. Stylistycznie abstrakcyjny, minimalistyczny w środkach ekspresji spektakl był pozbawiony tańca w szerokim rozumieniu – na pierwszy plan wychodziła tu praktyka obecności, praca z ruchem wewnętrznym i jego cielesnym przeżyciem. Logika geometrii obrazów, liczne pauzy, powtarzalność kombinacji leksykalnych, ruch w zamkniętej, ciasnej przestrzeni – to wszystko stwarzało uczucie niepewności, zawieszenia między „przed” a „po”.

choreografia, dźwięk, oświetlenie: Maciej Kuźmiński

asystent choreografa w Polsce: Valeriya Le

prowadzenie obsady: Eliza Kindziuk

polska obsada:

Eliza Leszczak, Klaudia Mościcka, Julia Mućko, Anna Kurowska, Krzysztof Wiśniewski, Mieszko Chomka, Mariusz Wysokiński, Dominika Kowalczyk, Aleksandra Kłusek , Aleksandra Chojnacka

polska produkcja:

Centrum Kultury i Sztuki im A. Meżeryckiego w Siedlcach, Teatr Tańca Caro

asystent choreografa na Białorusi: Nicolai Mikhilov

kreacja, białoruska obsada: Yuliya Suvalova, Valeriya Le, Julia Asmalovskaya, Anastasia Kuzmenko, Elena Podolskaya, Katia Kovalenko, Yui Liu, Elena Sosnovskaya

białoruska produkcja: Białoruski Państwowy Uniwersytet Kultury i Sztuki

podziękowania:

Iwona Orzełowska, Svetlana Gutkovskaya

 

Bilety w cenie 10 zł nabycia w kasie CKiS pod linkiem:

https://biletyna.pl/event/sector/id/127182

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Siedlce: Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego, ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 31.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close