Sopot: „Dada Hub Kids – Ciała niebieskie” – warsztat tańca współczesnego dla dzieci. Prowadzenie: Katarzyna Ustowska, Piotr Stanek

Zdjęcie: Sopot: „Dada Hub Kids  – Ciała niebieskie” – warsztat tańca współczesnego dla dzieci. Prowadzenie: Katarzyna Ustowska, Piotr Stanek

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Hub – (z ang.) punkt ogniskowy wokół którego jednocześnie mają miejsce wielorakie wydarzenia.

Teatr Dada von Bzdülöw po raz drugi zaprasza najmłodszych uczestników na wakacyjny cykl warsztatów tanecznych Dada Hub Kids – pt. Ciała niebieskie. Warsztaty prowadzone będą przez tancerzy współpracujących z Teatrem Dada von Bzdülöw – Katarzyną Ustowską i Piotrem Stankiem.

Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 7–12 lat na spotkanie z ruchem i wyobraźnią. Taniec stanie się głównym językiem i przewodnikiem dla dzieci w poznawaniu własnego ruchu i rozwijaniu swojej kreatywności. Podczas zajęć wykorzystane będą elementy improwizacji, zadań i gier choreograficznych, pracy ze słowem, muzyką i zapisami ruchu. Praca w grupie odsłoni nowe możliwości porozumiewania się poprzez ruch. Podczas zajęć pojawią się ćwiczenia na rozwijanie wyobraźni, wyostrzenie zmysłów, pogłębienie sprawności fizycznej i koordynacji ciała. Dzieci będą tworzyć własne kompozycje, będą też pracować z krótkimi sekwencjami ruchów, nadając im nowe jakości, kierunki, poziomy, prędkości oraz formę; będą odkrywać jak słowem lub rysunkiem opisać ruch.

Warsztat zakończy się pokazem, na którym dzieci łącząc elementy choreografii oraz ćwiczenia improwizacyjne – spotkają się z widzem w tańcu.

Uczestnicy warsztatu będą poruszać się nieustannie, w rytm muzyki, słowa, melodii lub innych dźwięków. Staną na głowie i popatrzą na świat do góry nogami!

Zapisy pod adresem: dadahubkids@gmail.com
Koszt uczestnictwa w warsztatach: 450 zł
Przy zgłoszeniu opiekunowie dzieci poproszeni zostaną o wypełnienie krótkiej aplikacji zgłoszeniowej.

Wpłaty należy dokonać w terminie do 30 czerwca 2017
na konto wskazane poniżej:
Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw

ul. Św. Ducha 26/30/13, 80-834 Gdańsk
Nr konta: 16194010763059080500000000
W tytule należy wpisać:
DADA HUB KIDS 2018, imię i nazwisko dziecka

Katarzyna Ustowska – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku (2008) oraz wydziału tańca współczesnego na University of Kent w Northern School of Contemporary Dance w Wielkiej Brytanii (2011). Magister w dziedzinie edukacji w tańcu współczesnym na Frankfurt University of Music and Performing Arts w Niemczech (2017). Realizuje autorskie prace, tworzy projekty artystyczne i edukacyjne w Polsce i za granicą. Współpracuje z Teatrem Dada von Bzdülöw i Teatrem Trans–Atlantyk. Współtworzy Fundację Polka dot. Prowadzi autorski program edukacji tanecznej w otoczeniu pedagogicznym Montessori. Regularnie przeprowadza warsztaty dla tancerzy i aktorów, bazując na różnorodnych technikach tańca współczesnego i metodach improwizacji. Jest stypendystką Prezydenta Miasta Sopotu oraz laureatką nagrody ,,Sopocka Muza dla Młodych Twórców”.

Piotr Stanek – absolwent Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Od 2013 roku współpracuje z teatrem Dada von Bzdülöw przy spektaklach Enclave 4/7, Intro, Dzisiaj, Wszystko. W ostatnich latach występował w spektaklach m.in.: Jerzego Stuhra Ubu Król czyli Polacy, Rafała Urbackiego Jaram się, Jens Van Daele Working title:Ego, Jacka Łumińskiego Przejścia, Kuby Kowalskiego (Teatr Dramatyczny im. Stefana Żeromskiego w Kielcach) Zachodnie Wybrzeże, Remigiusza Brzyk (Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie) Kariera Artura Ui chor. Dominika Knapik.
Laureat nagrody publiczności w konkursie ,,Eurowizja dla Młodych Tancerzy 2013”, uczestnik dwóch edycji festiwalu ,,Deltebre Dansa” (Hiszpania). We współpracy z innymi artystami, stworzył autorskie projekty m.in.: Samsara, Zrabowali mi składaka (Klub Żak Gdańsk, rezydencja/premiera 2014), Plan ewakuacji/Emergency Plan (Krakowskie Centrum Choreograficzne 2015).

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close