Sopot/Festiwal BETWEEN.POMIĘDZY: „Jak z dzieła sztuki zrobić atrakcję? – sprawa plagiatu w tańcu na przykładzie Beyonce Knowles – Anne Teresa De Keersmaeker” – spotkanie z Joanną Czajkowską

Zdjęcie: Sopot/Festiwal BETWEEN.POMIĘDZY: „Jak z dzieła sztuki zrobić atrakcję? – sprawa plagiatu w tańcu na przykładzie Beyonce Knowles – Anne Teresa De Keersmaeker” – spotkanie z Joanną Czajkowską

Wersja do druku

Udostępnij

Spotkanie z Joanną Czajkowską prowadzone przez Tomasza Wiśniewskiego i Davida Malcolma w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury i Teatru BETWEEN. POMIĘDZY (13 – 19 maja 2013). W trakcie spotkania przedstawiona będzie belgijska choreografka Anna Teresa De Keersmaeker. Dowiemy się o jej założeniach artystycznych i rozpoznawalnym stylu choreograficznym, który wypracowała przez niemal trzydzieści lat pracy z własnym zespołem „ROSAS” – jednym z najważniejszych zespołów tańca na świecie. Najbardziej przełomowe prace filmowe jeszcze z lat 80.  tej artystki Rosas danst Rosas i Achterland zostały skopiowane przez znaną na całym świecie piosenkarkę, gwiazdę sceny – Beyonce. Omówione zostaną założenia artystyczne obu prac i ich zespołów. Spróbujemy poszukać uzasadnienie użycia wybranych fragmentów i poszukać ich nowe znaczenia. Powyższe obserwacje prowadzić będą do pytań o granice zapożyczeń we współczesnej sztuce oraz wpływu sztuki awangardowej na popkulturę. Rozmawiać będziemy o możliwości plagiatu w sztuce.

Wstęp bezpłatny.

Uwaga: liczba miejsc ograniczona.

Więcej o festiwalu BETWEEN.POMIĘDZY: www.back2.pl

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close