Sopot/Mistrzowskie warsztaty tańca: Paulina Wycichowska – techniki modern

Zdjęcie: Sopot/Mistrzowskie warsztaty tańca: Paulina Wycichowska – techniki modern

fot. Adam Ciereszko

Wersja do druku

Udostępnij

Sopocki Teatr Tańca zaprasza na Mistrzowskie warsztaty tańca z Pauliną Wycichowską. W programie techniki modern: Merce’a Cunninghama i José Limóna. Zajęcia przeznaczone są dla profesjonalnych tancerzy i zaawansowanych amatorów.

O warsztatach:

Techniki modern: Cunningham & Limón based

Część I:  Wybrane elementy techniki tańca współczesnego opartej na technice Merce’a Cunninghama. Zajęcia bazują na podstawowych akcjach ruchowych możliwych dla ciała ludzkiego, wykonywanych w izolacji lub integracji poszczególnych jego części, z wyraźnym odniesieniem do geometrii przestrzeni. Ćwiczenia stawiają wyzwanie doprowadzenia ruchu do maksimum możliwości wykonującego. Zajęcia kształtują świadomość ciała i przestrzeni, wzmacniają mięśnie i uczą szerokiego ruchu na wszystkich płaszczyznach.

Część II: Wybrane elementy techniki tańca współczesnego opartej na założeniach José Limóna. Świadome przenoszenie środka ciężkości poza pion i odzyskiwanie równowagi. Swing i kontrola centrum ciała w dynamicznych sekwencjach. Nieustanna gra między energią ciała a grawitacją. Taneczne ćwiczenia przestrzenne w poziomie niskim, średnim i wysokim.

Zapisy: sopot.dance.theatre@gmail.com (w tytule maila: MWT z Pauliną Wycichowską)

Koszt: 120 zł za całość / 60 zł za jeden dzień (dla stałych uczestników: 100 zł za dwa dni / 50 zł za jeden dzień)

Paulina Wycichowska – choreografka, wykładowczyni akademicka, pedagog tańca i tancerka, arteterapeutka, trenerka Pilates Core, twórczyni autorskiej metody budowania świadomości ciała i ruchu I mind the step. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu i London Contemporary Dance School (University of Kent), gdzie studiowała taniec współczesny w wymiarze wykonawczym, pedagogicznym i choreograficznym. Jest również absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (muzyka kościelna), Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu (dziennikarstwo i komunikacja społeczna) i Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (arteterapia).

Przez 17 lat, jako solistka i choreografka, związana była z Polskim Teatrem Tańca; obecnie jest artystką niezależną. Autorka ponad dwudziestu prac choreograficznych, które realizowała w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Wykładowczyni na kierunku Taniec w kulturze fizycznej w Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, a także Edukacja prorozwojowa w Collegium da Vinci w Poznaniu oraz gościnny pedagog Szkoły Tańca i Baletu Fouetté w Poznaniu. Jest pedagogiem tańca współczesnego, technik modern i choreologii. Prowadzi również autorskie zajęcia z tańca kreatywnego opartego na teorii ruchu Rudolfa Labana. Ponadto jest trenerem grupowym i personalnym metody Pilates Core, koncentrującej się na głębokiej stabilizacji kręgosłupa. Współpracuje z wieloma ośrodkami w Polsce, realizując warsztaty tańca współczesnego, terapii ciała i choreologii na wszystkich poziomach zaawansowania. Prowadziła również gościnne masterclasses z tańca współczesnego i technik modern poza granicami Polski, m.in. w Izraelu, Norwegii, Islandii, Niemczech, Portugalii, Rosji i na Łotwie. W 2013 roku była kierownikiem artystycznym projektu 5 zmysłów e.MOTION obejmującego wydarzenia i warsztaty taneczno-teatralno-ruchowe dla osób z różnymi grupami niepełnosprawności; była też organizatorką multidyscyplinarnych konferencji: Człowiek w świecie fizycznym i metafizycznym (Collegium Da Vinci w Poznaniu) oraz I Międzynarodowej Konferencji Naukowej Dance Connections poświęconej tematyce tańca w obszarze nauk  o zdrowiu (AWF Poznań). Aktywnie działa także w Polskim Forum Choreologicznym.

Laureatka Nagrody Miasta Poznania dla Młodych Twórców za spektakl Stop non stop (2001), stypendystka British Council (1996), danceWEB na festiwalu ImPulsTanz w Wiedniu (1998), Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego. W 2006 roku wzięła udział w międzynarodowym projekcie Pointe to Point zorganizowanym przez ASEF Asia – Europe Foundation, podczas którego współpracowała z artystą międzynarodowej sławy, Benem Cabrerą. W 2011 roku otrzymała prestiżowe stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska, a w roku 2013 została wyróżniona stypendium adresowanym do wybitnych twórców w różnych dziedzinach sztuki.

Hobbystycznie tańczy tango argentyńskie, próbuje sił we wspinaczce skałkowej, czasem trenuje strzelanie z łuku tradycyjnego. Uwielbia dobrą czarną kawę, czerwone wino, shishę i koty.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 13:00

Sopot: Teatr na Plaży, Al. Mamuszki 2, w godz. 13.00-16.00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close