Sopot/Mistrzowskie warsztaty tańca: Sylwester Biraga „Burleska jako solowy akt performatywny” – warsztaty

Zdjęcie: Sopot/Mistrzowskie warsztaty tańca: Sylwester Biraga „Burleska jako solowy akt performatywny” – warsztaty

Fot. Maciej Zakrzewski.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Mistrzowskie warsztaty tańca Teatr na Plaży i Sopocki Teatr Tańca zapraszają na warsztaty Burleska jako solowy akt performatywny, które poprowadzi Sylwester Biraga. Z uwagi na tematykę i formę tej formy sztuki warsztaty skierowane są do osób dorosłych.

Koszt: dwa dni: 120 zł / jeden dzień: 60 zł.
Dla stałych uczestników Mistrzowskich Warsztatów Tańca: 100 zł (dwa dni), 50 zl (jeden dzień) – o przyznanej zniżce decyduje zarząd Dance [SIC!] Association.

Zapisy na warsztaty: sopot.dance.theatre@gmail.com.

Prowadzący o warsztacie:

Interesuje mnie burleska jako akt polityczno-społeczny. Warsztaty będą miały dwie części – teoretyczną z pokazami wideo i omówieniem dramaturgii, struktury, przesłania największych performerek i performerów na świecie oraz część praktyczną – stworzenie miniatur burleskowych z historią, dramaturgią, elementami zaskoczenia i pointą.

Sylwester Biraga – dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Druga Strefa w Warszawie, reżyser i aktor. Od 1990 roku wyreżyserował ponad 70 spektakli, z czego 3 premiery odbyły się w Wilnie (2001, 2002, 2003), 1 premiera w Brukseli (2004) i 3 premiery w Avignonie (2005, 2008, 2009), 1 premiera w Teatrze Wielkim w Poznaniu (2010). Jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie (1997). W latach 1996 – 2005 dyrektor Studium Animatorów Kultury Teatralnej w Warszawie. W 2009 roku autorski spektakl Sylwestra Biragi FIN DE… otrzymał nagrodę dziennikarzy na Międzynarodowym Festiwalu w Avignonie. W 2009 roku otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego brązowy medal Gloria Artis. Można go obejrzeć w Czkawce, w której gra podwójną rolę Siergieja – Warwary oraz w Boylesque Show, Burleskowym Święcie Wiosny i Gods & Heroes Boylesque.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 13:00

Sopot: Teatr na Plaży, al. Mamuszki 2; sob: 13.00-15.00, nd: 12.00-15.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close