Sopot: Sopocki Teatr Tańca „Fason Newtona” – chor. Barbara Jasińska i Joanna Nadrowska

Zdjęcie: Sopot: Sopocki Teatr Tańca „Fason Newtona” – chor. Barbara Jasińska i Joanna Nadrowska

Sopocki Teatr Tańca, „Fason Newtona". Materiały archiwalne organizatora.

Sopocki Teatr Tańca zaprasza na spektakl grupy projektowej Fason Newtona w choreografii Barbary Jasińskiej i Joanny Nadrowskiej.

Wersja do druku

Udostępnij

Inspiracją do powstania spektaklu Fason Newtona jest twórczość Helmuta Newtona, słynnego fotografa mody XX w. W swoich pracach poruszał wiele motywów, jego fotografie to kronika przemian kulturowych. Przekraczał granice, łamał konwenanse i podawał w wątpliwość panujące stereotypy płciowe. Fotografię komercyjną podniósł do rangi artystycznej. Zdjęcia traktował jak filmowy kadr, każdemu ujęciu nadawał filmową dramaturgię. Fotografował głównie kobiety. W swoich zdjęciach wydobywał ich piękno poprzez siłę, elegancję, seksapil, często realizując swoje surrealistyczne wizje. Spektakl jest próbą interpretacji dzieł Newtona i przeniesienie jej na język teatru tańca.

Realizatorzy:

Choreografia, koncept: Barbara Jasińska, Joanna Nadrowska
Taniec i współpraca choreograficzna: Anna Andrzejewska, Laura Bromboszcz, Stella Jabłońska, Polina Korgopolova, Justyna Matacz, Oliwia Puzdrowska, Klaudia Rąba, Amelia Rozmanowska
Muzyka: collage
Reżyseria świateł: Rico
Wizualizacje: Katarzyna Teresa Turowska
Zdjęcia promocyjne: Łukasz Brzeski

Grupa projektowa STT to całoroczne warsztaty dla fascynatów tańca współczesnego oraz jazzowego, pragnących pogłębiać swoje umiejętności pracując nad projektem, który zakończy się spektaklem na deskach Teatru Na Plaży. Kuratorem artystycznym projektu jest Joanna Czajkowska, założyciel i choreograf Sopockiego Teatru Tańca. Choreografkami projektu w 2021 roku były Joanna Nadrowska i Barbara Jasińska.

Premiera: 29.05.2021 Teatr, ul. Mamuszki 2, Sopot

Kolejne prezentacje: 28 stycznia 2023

Link do biletów (godz. 17.00):

https://www.interticket.pl/program/fason-newtona-7994/42211

Link do biletów (godz. 20.00)

https://www.interticket.pl/program/fason-newtona-7994/42212

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Sopot: Teatr Atelier, al. Mamuszki 2

godz. 20:00

Sopot: Teatr Atelier, al. Mamuszki 2

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close