Sopot: Sopocki Teatr Tańca – grupa szkoleniowa „Sprawiedliwość fałszywa. Subiektywna rozprawa o wątpliwej niewinności”

Zdjęcie: Sopot: Sopocki Teatr Tańca – grupa szkoleniowa „Sprawiedliwość fałszywa. Subiektywna rozprawa o wątpliwej niewinności”

Fot. Alicja Byzdra

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl inspirowany jest pojęciami z psychologii społecznej. Autorzy zastanawiając się nad pojęciem sprawiedliwości stworzyli spektakl pełen sprzeczności, rodzących pytania bez jednoznacznej odpowiedzi. Sprawiedliwość fałszywa. Subiektywna rozprawa o wątpliwej niewinności to debiut reżysersko-choreograficzny tancerzy Sopockiego Teatru Tańca: Joanny Nadrowskiej, Magdaleny Wójcik i Artura Gołdysa w wykonaniu grupy szkoleniowej teatru. Zajęcia projektu szkoleniowego odbywają się we współpracy z Teatrem na Plaży.

O spektaklu:

Jak bardzo ktoś może wpłynąć na Twoje zachowania? Jesteś katem czy ofiarą? Kto może wymierzać sprawiedliwość i czym ona jest? Jedna z najdziwniejszych spraw kryminalnych XX wieku: Patty Hearst zostaje porwana i po 60 dniach  niewoli przechodzi na stronę swoich oprawców. W napadzie na bank z zimną krwią zabija człowieka. W Ameryce rozgorzała debata – na ile Patty Hearst brała udział w napadzie z własnej woli, a na ile została zmuszona przez swoich oprawców? Jonestown, noc 1978 roku, członkowie sekty Jima Jonsa wypijają cyjanek po jego charyzmatycznym przemówieniu. Prawie 1000 osób popełnia samobójstwo. Matki podają truciznę swoim dzieciom. W 1971 roku Philip Zimbardo selekcjonuje 24 studentów. Dzieli ich na grupy i przypadkowo przypisuje im role: więźnia lub strażnika. Po 6 dniach eksperyment zostaje przerwany z powodu agresywnych zachowań uczestników.

Koncept, reżyseria i choreografia: Artur Gołdys, Joanna Nadrowska, Magdalena Wójcik,

Taniec: Karolina Buczeń, Jola Czarnecka, Magdalena Chojnacka Oliwia Witkowska, Aleksandra Kasprzyk,  Danuta Klementowska, Małgorzata Kozłowska, Katarzyna Krasnoborska, Martyna Kuśmierczyk, Monika Niewiarowska, Sylwia Nosarzewska, Kalina Porazińska Katarzyna Szutowicz, Anna Śliwińska

Muzyka: Tomasz Kamiński

Obrazy: Krzysztofa Brzozowska

Zdjęcia promocyjne: Alicja Byzdra

Scenografia: Artur Gołdys

Bilety: Sprawiedliwość fałszywa – 15 N i 10 U

Rezerwacje: sopot.dance.theatre@gmail.com

Logo Sic Sopocki (miniaturka)   Logo Sopot (miniaturka)       Logo Teatr na Plaży (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Sopot: Teatr na Plaży, Aleja Mamuszki 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close