Sopot/Sopocki Teatr Tańca: Warsztaty z Martą Zawadzką „Dalcroze nieodkryty” – laboratorium

Zdjęcie: Sopot/Sopocki Teatr Tańca: Warsztaty z Martą Zawadzką „Dalcroze nieodkryty” – laboratorium

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Sopocki Teatr Tańca zaprasza na bezpłatne warsztaty Dalcroze nieodkryty, które poprowadzi Marta Zawadzka. Warsztat przeznaczony dla profesjonalnych choreografów, tancerzy i instruktorów tańca współczesnego, ma z założenia stworzyć nowe narzędzia twórcze.

Zgłoszenia zawierające krótki biogram: sopot.dance.theatre@gmail.com.

Projekt przybliża sylwetkę Emila Jaques-Dalcroze‘a i jego metodę. Celem projektu jest przybliżenie metody i próba stworzenia przydatnego „narzędzia” do pracy z muzyką współczesnym artystom tańca: choreografom i tancerzom współczesnym.

Emil Jaques-Dalcroze – muzyk, kompozytor, pedagog – żył na przełomie XIX i XX wieku. Stworzył metodę, która jest szeroko pojętym cielesnym doświadczaniem muzyki. Działalność Dalcroze‘a przyciągała artystów różnych dziedzin a on sam – dzięki nowatorskiemu spojrzeniu na ruch – wymieniany jest w historii tańca jako jeden z ważniejszych jego reformatorów. Metoda ta zwana rytmiką jest powszechnie stosowana w edukacji muzycznej.

Marta Zawadzka – tancerka, choreografka, pedagog, teoretyk tańca, muzyk, stypendystka Prezydenta Miasta Torunia, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (na 2018). Tańczyła na wielu festiwalach w kraju i zagranicą. Współpracuje z teatrami instytucjonalnymi i niezależnymi. Prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego również warsztaty: z tańca współczesnego, plastyki ruchu, świadomości ciała. Współpracuje z wieloma placówkami kulturalno-edukacyjnymi i organizacjami pożytku publicznego. Koordynowała i prowadziła zajęcia w wielu projektach edukacyjnych, dotyczących tańca i szeroko pojętej edukacji kulturalnej. Jest autorką artykułów nt. tańca. Członek zarządu Polskiego Forum Choreologicznego. W ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2018 zrealizuje projekt Dalcroze nieodkryty – Laboratorium.

Projekt realizowany jest w ramach stypendium MKiDN.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:00

Sopot: Teatr na Plaży, Aleja Mamuszki 2; sob: 14.00-18.00, nd: 10.00-14.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close