Sopot/Teatr na Plaży: Agata Ambrozińska-Rachuta – Mistrzowskie warsztaty tańca

Zdjęcie: Sopot/Teatr na Plaży: Agata Ambrozińska-Rachuta – Mistrzowskie warsztaty tańca

Agata Ambrozińska-Rachuta w spektaklu PTT Trzy siostry – wyobrażenie

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr na Plaży i Sopocki Teatr Tańca zapraszają na Mistrzowskie warsztaty tańca, które poprowadzi Agata Ambrozińska-Rachuta. Warsztaty skierowane są do tancerzy na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym.

Koszt: dwa dni – 140 zł, jeden dzień – 70 zł. Dla stałych uczestników Mistrzowskich Warsztatów Tańca: 110 zł (dwa dni), 55 zl (jeden dzień) – o przyznanej zniżce decyduje zarząd Dance [SIC!] Association.

Zgłoszenia: sopot.dance.theatre@gmail.com.

Przebieg warsztatów:
barre au sol
– technika tańca współczesnego
– niespodzianka

Agata Ambrozińska-Rachuta ukończyła Łódzką Szkołę Baletową. W 1993 roku rozpoczęła pracę w Polskim Teatrze Tańca, następnie tańczyła w balecie Teatru Wielkiego w Poznaniu i Teatrze DNA w Szczecinie. Od roku 2001 ponownie w Polskim Teatrze Tańca. Obecnie jest jego solistką i pedagogiem Otwartych Zajęć Tańca Współczesnego oraz Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego. Ukończyła kulturoznawstwo na UAM i pedagogiczne studia kwalifikacyjne. Balladyna jest jej debiutem choreograficznym. W 2014 roku w duecie z Kariną Adamczak-Kasprzak stworzyła spektakl Sanatorium. Jest jego pomysłodawczynią, współautorką reżyserii i choreografii. Spektakl Sanatorium został wyróżniony udziałem w programie Instytutu Teatralnego „Teatr Polska”. W swojej karierze współpracowała z takimi choreografami, jak: Conrad Drzewiecki, Ewa Wycichowska, Birgit Culberg, Mats Ek, Lorca Massine, Ohad Naharin, Yossi Berg, Virpi Pahkinen, Emil Wesołowski, Paweł (Mikołaj) Mikołajczyk, Jacek Przybyłowicz, Rafał Dziemidok, Andrzej Adamczak. Jako pedagog tańca klasycznego i barre au sol współpracowała w latach 2013-2015 z Wyższą Szkołą Umiejętności Społecznych w Poznaniu a następnie w latach 2015-2016 z Akadenią Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Obecnie związana jest ze Państwową Szkołą Baletową oraz Szkołą Tańca Współczesnego w Poznaniu. Prowadzi również cykliczne warsztaty barre au sol w Brukseli. W roku 2016 została zaproszona do prowadzenia zajęć z tańca współczesnego w Ironi Alef School of Fine Arts w Tel Awiwie.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Sopot: Teatr na Plaży, al. Mamuszki 2; godz. 11.00-15.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close