Sopot: Warsztaty i wykład Dance Practice/Performance/Action as/-led/based Research z Tomaszem Ciesielskim

Zdjęcie: Sopot: Warsztaty i wykład Dance Practice/Performance/Action as/-led/based Research z Tomaszem Ciesielskim

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Sopocki Teatr Tańca zaprasza na warsztaty z Tomaszem Ciesielskim, połączone z wykładem Dance Practice/Performance/Action as/-led/based Research.

Opis warsztatów:

Ostatnie dziesięciolecia przynoszą radykalną zmianę w postrzeganiu relacji pomiędzy praktyką badawczą i artystyczną. Coraz częściej uznaje się je za komplementarne, a nawet równoważne strategie poszerzania naszej wiedzy i znajdowania rozwiązań dla codziennych problemów. Choć trend ten jest rozpoznawany przez artystów i naukowców na całym świecie,  konkretne rozwiązania i, co ważniejsze, cele takich działań istotnie się różnią.

Podczas warsztatów w Teatrze na Plaży uczestnicy sprawdzą, w jakich konfiguracjach/choreografiach research przecina się z tańcem i teatrem; jak performatwyne strategie twórcze mieszają się z metodologiami badawczymi oraz dlaczego to właśnie te formy sztuki tak często łączą się w twórczej relacji z nauką. Krótki krytyczny przegląd efektów takich spotkań w Australii, Wielkiej Brytanii oraz Kanadzie otworzy weekendowe warsztaty na podjęty wspólnie z uczestnikami research, dotyczący uważności tancerzy/ek i performerów/ek. Uczestnicy spróbują zbadać w działaniu, jakie jakości oraz kierunki może przyjmować nasza uważność, sprawdzić jak być na nią właśnie uważnym i wykorzystać to w swojej praktyce. Podczas warsztatów będą intensywnie ćwiczyć zarówno fizycznie, jak i umysłowo, dając sobie także czas na rozmowę.

Koszt: 120 zł, dla stałych uczestników 100 zł.

Organizatorzy proszą o przesłanie zgłoszenia na adres:
sopot.dance.theatre@gmail.com

Wpłaty na konto:
DANCE [SIC!] ASSOCIATION
ul. Oskara Kolberga 31/20, 81-881 Sopot
Polska
Millenium Bank nr rachunku 85 1160 2202 0000 0001 4375 9094
W tytule przelewu prosimy: ,,Mistrzowskie Warsztaty Tańca z Tomaszem Ciesielskim”.

Tomasz Ciesielski – performer, tancerz i badacz teatru. Od 2009 roku członek Stowarzyszenia Teatralnego CHOREA. W 2011 roku nawiązał współpracę̨ z duńskim zespołem Granhøj Dans, realizując międzynarodowe spektakle Men&Mahler oraz Rite of SpringExtended. Oba widowiska otrzymały nagrodę dla najlepszego duńskiego spektaklu teatru tańca Årets Reumert 2013 i 2014. Twórca autorskich performansów, m.in. Sense-action, Idylluzja, Taśmy profesjonalne, Dance, My Love/Koszty kwalifikowane. Autor publikacji i uczestnik międzynarodowych projektów dotyczących możliwości zastosowania wiedzy z zakresu nauk kognitywnych i neuronauk w badaniach i praktyce tańca. Sekretarz Rady Redakcyjnej projektu Słownik tańca XX i XXI wieku. Stypendysta Alternatywnej Akademii Tańca 2016 organizowanej przez Stary Browar Nowy Taniec. Wykładowca na kierunku choreografia w Akademii Muzycznej w Łodzi, doktorant w Katedrze Dramatu i Teatru Uniwersytetu Łódzkiego.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Sopot: Teatr na Plaży, al. Mamuszki 2, sob. w godz. 11.-15.00, ndz. 11.00-14.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close