Świecie/Zamek: Zorka Wollny „Zakon” – chor. Iza Szostak

Zdjęcie: Świecie/Zamek: Zorka Wollny „Zakon” – chor. Iza Szostak

Fot. z archiwum Zorki Wollny

Wersja do druku

Udostępnij

Zorka Wollny zaprasza na koncert/performans na architekturę Zamku Krzyżackiego, skomponowany na głos ludzki (chór, pojedyncze wokale, szept, mowa, śpiew) nietypowe instrumenty oraz działania choreograficzno-ruchowe. Zorka Wollny we współpracy z muzykiem (dźwiękowcem) skomponowała utwór muzyczny, który wykonany będzie przez złożony z ok.trzydziestu osób (mieszkańców Świecia) chór. Do utworu Iza Szostak (tancerka i choreografka) opracowała specjalny układ taneczny, który również wykonają i przedstawią uczestnicy chóru. Utwór Zorki Wollny wraz z choreografią Izy Szostak finalnie zaprezentowany zostanie podczas podsumowującego cały etap specjalnego koncertu w murach Zamku Krzyżackiego w Świeciu. Stworzona przez Zorkę, przy udziale ochotników, kompozycja muzyczna, będzie wykonana akustycznie – bez użycia sprzętu elektronicznego, czy wzmacniającego. W praktyce wykorzystywane będą dźwięki pochodzące ze środowiska życia codziennego – takie, jak, chodzenie, rozmowa, śmiech, śpiew.

Założeniem artystycznym występu chóru Zorki Wollny jest opisanie za pomocą dźwięku architektury Zamku Krzyżackiego oraz przywołanie atmosfery gotyckiej opowieści, a także uruchomienie wyobraźni słuchaczy publiczności, która pojawi się na koncercie.

Z realizacji działań tego etapu Piotr Grdeń zrealizuje film dokumentalny, a z pracy chóru zostanie nagrana i wydana płyta, która dołączona zostanie do katalogu podsumowującego całość tegorocznej edycji projektu.

Projekt ma charakter eksperymentalny i powstał we współpracy artystów z Polski i Niemiec z mieszkańcami Świecia.

performerzy: dwudziestu mieszkańców Świecia
kompozytorka: Zorka Wolny
choreografka: Iza Szostak
multiinstrumentalistka: Theresa Stroetges
elektroakustyczny improwizator: Krzysztof Topolski
kuratorka projektu: Karina Dzieweczyńska
filmowiec: Piotr Grdeń
organizator: Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu
sponsorzy: Mondi Świecie S.A. oraz BART Sp. z o.o.

Aby wziąć udział w koncercie należy odebrać bezpłatny bilet w recepcji OKSIR-u bądź w kasie kina. Liczba miejsc jest ograniczona, ze względu na szczególny charakter koncertu.

Projekt Przebudzenie – siódmy wymiar dofinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Świecie: Zamek w Świeciu, ul. Zamkowa 1

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close