Szczecin/Festiwal Tanztendenzen 2018: Iraqi Bodies (Szwecja) „Rite of Exile: Silent Scent”

Zdjęcie: Szczecin/Festiwal Tanztendenzen 2018: Iraqi Bodies (Szwecja) „Rite of Exile: Silent Scent”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Festiwalu Tańca Współczesnego Tanztendenzen 2018 Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na pokaz spektaklu Rite of Exile: Silent Scent w wykonaniu Iraqi Bodies ze Szwecji. Boska komedia Dantego Alighieri to opis wędrówki na „drugą stronę”. Na tym arcydziele włoskiego poety oparł między innymi swój taneczny performansszwedzki zespół Iraqi Bodies. Tytułowy „rytuał wygnania” to trzy połączone spektakle podejmujące tematykę miłości, wojny i cnót widzianych przez Piekło, Niebo i Czyściec.

Artyści zastanawiają się, jak wojna w skali globalnej, ekonomicznej czy religijnej wpływa na nasze codzienne życie i czy w tym kontekście mówienie o miłości ma w ogóle jakiś sens? Gdzie jest romantyzm, ideały? Czy sprawiedliwość, odwaga, wiara, człowieczeństwo obecne są teraz w naszych relacjach?

Na scenie zobaczymy perfekcyjnie dopracowany ruch, gest, taniec i teatr fizyczny; traumatyczną, ale i liryczną współczesną opowieść w wykonaniu szwedzkich tancerzy i choreografów znanych na całym świecie, laureatów wielu nagród na międzynarodowych festiwalach.

Słynny na całym świecie zespół Iraqi Bodies powstał w Szwecji w 2009 roku. Jego trzon tworzą Anmar Taha i Josephine Gray, odpowiadający za kierownictwo artystyczne. Anmar Taha jest absolwentem Wydziału Teatralnego w Instytucie Sztuk Pięknych w Bagdadzi, wybitnym reżyserem, aktorem i projektantem oświetlenia. Josephine Gray jest scenopisarką, odpowiada także za aktorstwo. Spektakle Iraqi Bodies były pokazywane w licznych teatrach, a także na festiwalach w Europie i poza nią. Każdy ich utwór angażuje wykonawców, scenografów i muzyków ze wszystkich zakątków świata.

***

Festiwal Tańca Współczesnego Tanztendenzen – renomowany festiwal tańca współczesnego, który odbywa się od 1993 roku w Niemczech. Tegoroczna edycja będzie pierwszą międzynarodową i zagości również w Szczecinie. Organizatorzy zapraszają na tydzień z tańcem współczesnym, w czasie którego codziennie, we wszystkich przestrzeniach Opery na Zamku odbywać się będą wydarzenia taneczne, w wykonaniu solistów i zespołów z teatrów tańca z Niemiec, Izraela, Szwecji, Szwajcarii, Holandii i Polski. Festiwal organizowany jest w ramach viaTEATRI – transgranicznej sieci zawiązanej przez niemieckie teatry w Greifswaldzie, Schwedt i Operę na Zamku w Szczecinie.

Więcej informacji: http://tanztendenzen.de/en/

Bilety na festiwal TANZTENDENZEN Trendy Tańca 2018 można zakupic jedynie w kasie Opery na Zamku.

Bilet specjalny uprawnia do wejścia na kilka wydarzeń. Cena biletu specjalnego zalezy od kategorii miejsc:

Bilet specjalny w miejscach I – 85 zł (spektakl inauguracyjny, spektakl finałowy i jeden wybrany spektakl na sali głównej *)

Bilet specjalny w miejscach II – 75 zł (spektakl inauguracyjny, spektakl finałowy i jeden wybrany spektakl na sali głównej *)

Bilet specjalny w miejscach III – 70 zł (spektakl inauguracyjny, spektakl finałowy i jeden wybrany spektakl na sali głównej *)

Dodatkowo bilet specjalny uprawnia do zakupu biletów w promocyjnej cenie 1 zł na wydarzenia Festiwalu w Sali Kameralnej i Galerii O. (szczegóły w kasie).
________________________
* poza spektaklem szkolnym

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

22.10.2018 Poniedziałek

godz. 19:00

Szczecin: Opera na Zamku, ul. Korsarzy 34

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close