Szczecin/Festiwal Tanztendenzen 2018: Mouvoir/Stephanie Thiersch (Niemcy) „Bronze by Gold”

Zdjęcie: Szczecin/Festiwal Tanztendenzen 2018: Mouvoir/Stephanie Thiersch (Niemcy) „Bronze by Gold”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Festiwalu Tańca Współczesnego Tanztendenzen 2018 Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na pokaz spektaklu Bronze by Gold w choreografii Stephanie Thiersch i wykonaniu jej zespołu Mouvoir. W spektaklu przenikają się: wir wielu ciał, porywający miks dźwięków kwartetu smyczkowego i muzyki klubowej; pełen eklektyzm: od didżeja miksującego muzykę na żywo po spokojną tonację. Tancerze pokazują całe spektrum możliwości ludzkiego ciała w świecie, w którym, mimo pewnego porządku, wszystko wzajemnie sobie zaprzecza i się wzajemnie znosi.  Bo świat nieustannie się zmienia, a człowiek wciąż wędruje i szuka.

Całe szaleństwo poszukiwań każdego człowieka wędrującego przez życie staje się widoczne w niesamowicie wielowymiarowych, imponujących obrazach Thiersch. Wspaniałe doświadczenie! – pisze o  spektaklu strona Tanznetz.de.

Stephanie Thiersch jest choreografką, reżyserką i artystką medialną. W swojej twórczości stale poszukuje konfrontacji z innymi mediami, ale nadal podstawę stanowi taniec. Wraz z zespołem Mouvoir, założonym w 2000 roku, występowała na całym świecie z ponad 30 spektaklami, filmami i instalacjami, które zdobyły liczne nagrody, m. in. niemiecką nagrodę w dziedzinie videodance oraz nagrodę promocyjną landu Nadrenia Północna-Westfalia. Jej przedstawienie Bronze by Gold z kwartetem Asasello i DJ-em Elephant Power miało swoja premierę na międzynarodowym festiwalu Tanz im August w Berlinie.

***

Festiwal Tańca Współczesnego Tanztendenzen – renomowany festiwal tańca współczesnego, który odbywa się od 1993 roku w Niemczech. Tegoroczna edycja będzie pierwszą międzynarodową i zagości również w Szczecinie. Organizatorzy zapraszają na tydzień z tańcem współczesnym, w czasie którego codziennie, we wszystkich przestrzeniach Opery na Zamku odbywać się będą wydarzenia taneczne, w wykonaniu solistów i zespołów z teatrów tańca z Niemiec, Izraela, Szwecji, Szwajcarii, Holandii i Polski. Festiwal organizowany jest w ramach viaTEATRI – transgranicznej sieci zawiązanej przez niemieckie teatry w Greifswaldzie, Schwedt i Operę na Zamku w Szczecinie.

Więcej informacjihttp://tanztendenzen.de/en/

Bilety na festiwal TANZTENDENZEN Trendy Tańca 2018 można zakupic jedynie w kasie Opery na Zamku.

Bilet specjalny uprawnia do wejścia na kilka wydarzeń. Cena biletu specjalnego zalezy od kategorii miejsc:

Bilet specjalny w miejscach I – 85 zł (spektakl inauguracyjny, spektakl finałowy i jeden wybrany spektakl na sali głównej *)

Bilet specjalny w miejscach II – 75 zł (spektakl inauguracyjny, spektakl finałowy i jeden wybrany spektakl na sali głównej *)

Bilet specjalny w miejscach III – 70 zł (spektakl inauguracyjny, spektakl finałowy i jeden wybrany spektakl na sali głównej *)

Dodatkowo bilet specjalny uprawnia do zakupu biletów w promocyjnej cenie 1 zł na wydarzenia Festiwalu w Sali Kameralnej i Galerii O. (szczegóły w kasie).
________________________
* poza spektaklem szkolnym

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Szczecin: Opera na Zamku, ul. Korsarzy 34

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close