Szczecin/Festiwal Tanztendenzen 2018: „Weld” – chor. Łukasz Przytarski

Zdjęcie: Szczecin/Festiwal Tanztendenzen 2018: „Weld” – chor. Łukasz Przytarski

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Festiwalu Tańca Współczesnego Tanztendenzen 2018 Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na pokaz spektaklu Weld w choreografii  Łukasza Przytarskiego. W swoim solowym przedstawieniu artysta zainspirował się twórczością amerykańskich rzeźbiarzy, Johna Chamberlaina i Fletchera Bentona. Jako tancerz i artysta wizualny Przytarski łączy tu różne formy abstrakcyjne i przedstawia swoje ciało jako ruchomą rzeźbę. Momentami jest dynamiczny i nieokreślony jak kolaż Chamberlaina, innym razem skupiony na kształcie, monochromatyczności i geometrii jak prace Bentona. Przestrzeń artysty tworzą niebanalne kostiumy i ciekawa scenografia.

Czas trwania: 15 minut

Łukasz Przytarski pochodzi z Gdyni. Jest absolwentem Rambert School of Ballet and Contemporary Dance w Londynie. Jako tancerz współpracował z wieloma znanymi na całym świecie choreografami, takimi jak: Kerry Nicholas, Hubert Essakow, Itzik Galili, Vivienne Wood czy Ivgi & Greben. W 2015 roku tańczył w filmie Betrayal: A Polyphonic Crime Drama, zamówionym przez Barbican Centre w Londynie. Wystąpił także w spektaklach Claude’a Bardouila (Exhausted/Wyczerpani) i Krzysztofa Warlikowskiego (Francuzi) w Nowym Teatrze w Warszawie. Współpeacował z ilDance i tańczył w kilku spektaklach Israela Aloniego w Szwecji, Danii i Izraelu. W 2017 roku występował w Operze w Göteborgu w Elektrze w choreografii Fotosa Nikolaou. W tworzonych przez siebie choreografiach łączy taniec ze sztukami pięknymi.

***

Festiwal Tańca Współczesnego Tanztendenzen – renomowany festiwal tańca współczesnego, który odbywa się od 1993 roku w Niemczech. Tegoroczna edycja będzie pierwszą międzynarodową i zagości również w Szczecinie. Organizatorzy zapraszają na tydzień z tańcem współczesnym, w czasie którego codziennie, we wszystkich przestrzeniach Opery na Zamku odbywać się będą wydarzenia taneczne, w wykonaniu solistów i zespołów z teatrów tańca z Niemiec, Izraela, Szwecji, Szwajcarii, Holandii i Polski. Festiwal organizowany jest w ramach viaTEATRI – transgranicznej sieci zawiązanej przez niemieckie teatry w Greifswaldzie, Schwedt i Operę na Zamku w Szczecinie.

Więcej informacjihttp://tanztendenzen.de/en/

Bilety na festiwal TANZTENDENZEN Trendy Tańca 2018 można zakupic jedynie w kasie Opery na Zamku.

Bilet specjalny uprawnia do wejścia na kilka wydarzeń. Cena biletu specjalnego zalezy od kategorii miejsc:

Bilet specjalny w miejscach I – 85 zł (spektakl inauguracyjny, spektakl finałowy i jeden wybrany spektakl na sali głównej *)

Bilet specjalny w miejscach II – 75 zł (spektakl inauguracyjny, spektakl finałowy i jeden wybrany spektakl na sali głównej *)

Bilet specjalny w miejscach III – 70 zł (spektakl inauguracyjny, spektakl finałowy i jeden wybrany spektakl na sali głównej *)

Dodatkowo bilet specjalny uprawnia do zakupu biletów w promocyjnej cenie 1 zł na wydarzenia Festiwalu w Sali Kameralnej i Galerii O. (szczegóły w kasie).
________________________
* poza spektaklem szkolnym

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Szczecin: Opera na Zamku, Galeria O., ul. Korsarzy 34

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close