Szczecin/mini Puccini: Balet Opery na Zamku „Bajki ci opowiem…” – chor. Anna Hop

Zdjęcie: Szczecin/mini Puccini: Balet Opery na Zamku „Bajki ci opowiem…” – chor. Anna Hop

Fot. Jacek Jarczok

Wersja do druku

Udostępnij

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na spektakl baletowy dla dzieci Bajki ci opowiem…. Premiera odbywa się w ramach dziecięcych spotkań operowych mini-Puccini. W domowej biblioteczce mieszka Laryssa Pajęczyca – prawdziwy mól książkowy. Przypadkiem trafia na interesujący zbiór różnorodnych opowiastek, który przedstawia dzieciom wciągając tym samym w opowieść widownię. Spektakl przenosi dzieci w świat książki pełnej krótkich i ciekawych historii, po których przewodnikiem jest śpiewaczka Laryssa. Każda strona jest inną bajką ilustrowaną za pomocą muzyki i tańca. Autorką plakatu do spektaklu jest ośmioletnia Natalia Michnik. Jej praca wygrała ogłoszony przez Operę na Zamku konkurs. Jej plakat został wybrany spośród ponad 50 nadesłanych rysunków.

Muzyka: Witold Lutosławski
Choreografia i inscenizacja: Anna Hop
Scenografia: Katarzyna Meronk
Kostiumy: Tijana Jovanović
Reżyseria świateł: Dawid Karolak
Solistka i Balet Opery na Zamku

Czas trwania spektaklu – 45 minut.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultiry i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Lutosławski 2013 – Promesa, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close