Szczecin/Opera na Zamku: Agnieszka Czekierda i Christina Janusz „Cztery pory roku”

Zdjęcie: Szczecin/Opera na Zamku: Agnieszka Czekierda i Christina Janusz „Cztery pory roku”

Fot. z materiałów Małgorzaty Haduch

Wersja do druku

Udostępnij

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na interaktywny spektakl taneczno-muzyczny dla najmłodszych (1-5 lat) – spotkanie najmłodszych widzów z muzyką i tańcem dostosowane do możliwości percepcyjnych małego odbiorcy. Czas trwania obejmuje 45 minut (ok. 30 minut spektaklu i kwadrans zabawy na scenie). Spektakl oparty jest na motywach koncertów skrzypcowych Vivaldiego. Scenariusz uwzględnia wiek dzieci i stopień ich rozwoju. Treści są dla nich zrozumiałe i zajmujące. Reżyserka Czterech pór roku, Agnieszka Czekierda z warszawskiego Teatru Małego Widza, jest znana szczecińskiej publiczności z ubiegłorocznej edycji cyklu mini-Puccini. Zaprezentowała wówczas swój autorski spektakl Rozplatanie tęczy, który urzekł maluchy oraz ich rodziców.

Agnieszka Czekierda o teatrze dla najmłodszych: „Zrozumienie idei teatru dla najmłodszych wymaga przeformułowania myślenia o tworzeniu teatru dla dzieci, wymaga niestandardowego podejścia i nieustannego korygowania zapędów do rozumienia teatru w „dorosły” sposób. Tu nie ma potrzeby budowania fabuły ani, tym bardziej, psychologii postaci. Nie w tym jest rzecz, aby tworzyć skomplikowane dekoracje. Nie chodzi o to, żeby spektakl podobał się dorosłym. Tu sensem jest nawiązanie komunikacji. Tutaj aktor nieustannie zabiega o atencję małego widza – poszukuje porozumienia. Język teatru to tylko narzędzie w próbie dotarcia do wrażliwości małego widza.”

Muzyka: Antonio Vivaldi

Opracowanie muzyczne: Dominika Sobkowiak

Pomysł i reżyseria: Agnieszka Czekierda

Scenografia: Agnieszka Czekierda i Joanna Gawrońska

Występują: Christina Janusz i Dominika Sobkowiak

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Szczecin: Hala Opery, ul. Energetyków 40

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close