Szczecin/Opera na Zamku: „Dziadek do orzechów” – chor. Natalia Fedorowa

Zdjęcie: Szczecin/Opera na Zamku: „Dziadek do orzechów” – chor. Natalia Fedorowa

Fot. Piotr Marski.

Wersja do druku

Udostępnij

Wystawiany na scenach operowych całego świata spektakl baletowy Dziadek do orzechów jest jednym z najbardziej znanych dzieł Piotra Czajkowskiego. Ta przepiękna, prezentowana w dwóch aktach sztuka na motywach baśni dla dzieci E.T.A. Hoffmanna, pozwoli widzom w każdym wieku przenieść się w świat fantazji, pięknego tańca i zachwycającej muzyki.

Dziadek do orzechów to pełna baśniowego czaru, świąteczna opowieść o przygodach Klary w fantastycznym świecie snu, w którym ożywają jej zabawki, a wśród nich ukochany Dziadek do orzechów. W świąteczny wieczór mała Klara wyrusza w magiczną podróż, pełną radości i wrażeń. Poznaje niezwykłe postaci – tajemniczego Czarodzieja, pięknego Księcia zaklętego w tytułowego Dziadka do orzechów oraz sympatycznych mieszkańców Krainy Bajek. Chętnie zaprzyjaźnia się z tańczącymi lalkami z każdego zakątka świata, dzielnymi żołnierzykami i wirującymi śnieżynkami. Dziewczynka będzie musiała pomóc przyjaciołom w walce ze złą Królową Myszy i odczarować Księcia, by radość znów zagościła w Krainie Bajek.

Przygotowane przez Balet Opery na Zamku w Szczecinie zachwycające popisy solowe, jak i oryginalne tańce zespołowe urzekną widzów plastyką ruchów. Choreografię opracowała Natalia Fedorowa, której kompozycje tanecznych układów mogli Państwo podziwiać już wcześniej w spektaklu Córka źle strzeżona. Całości dopełni baśniowa oprawa scenografii i kostiumów, której autorką jest Małgorzata Słoniowska, znana szczecińskiej publiczności m.in. z Magii Czarów.

Choreografia: Natalia Fedorowa

Scenografia: Małgorzata Słoniowska

Kostiumy: Małgorzata Słoniowska

Libretto: Marius Petipa i Iwan Wsiewołożski

Adaptacja: adaptacja libretta – Natalia Fedorowa

Data premiery: 08.11.2011

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

inne wydarzenia

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close