Szczecin: Opera na Zamku „Dzieci z dworca ZOO” – chor. Robert Glumbek

Zdjęcie: Szczecin: Opera na Zamku „Dzieci z dworca ZOO” – chor. Robert Glumbek

Opera na Zamku w Szczecinie „Dzieci z dworca ZOO” – chor. Robert Glumbek. Graf. Maciej Mizgalski

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na spektakl pt. Dzieci z dworca ZOO w choreografii Roberta Glumbka, powstały na kanwie znanej książki. Sugestywna narracja, ekspresyjny taniec współczesny, wspaniała muzyka z lat młodzieńczych głównej bohaterki, symboliczna undergroundowa scenografia – to wszystko tworzy dominującą w nim aurę niepokoju.

Wersja do druku

Udostępnij

Przejmujące losy nastoletniej narkomanki Christiane F. i jej rówieśników, z których wielu, nie mogąc zerwać z nałogiem, kończy swe życie tragicznie, od lat wywierają niezwykle mocne wrażenie na wielu pokoleniach. My, dzieci z dworca ZOO to światowy bestseller, który w formie książki i filmowej adaptacji niezmiennie porusza, a historia opowiadana przez główną bohaterkę nie traci na aktualności.

Spektakl pt. Dzieci z dworca ZOO to impresja na temat najważniejszych wątków poruszonych w książce i filmie. Taniec współczesny jako środek wyrazu potrafi opowiedzieć tę opowieść z innej strony i pokazać to, co do tej pory być może umknęło uwadze odbiorców. Dramaturgię spektaklu dopełniają niezapomniana muzyka Davida Bowiego i alternatywne kompozycje islandzkiego twórcy Valgeira Sigurðssona oraz eksperymentalne utwory z The Chopin Project Ólafura Arnaldsa i Alice Sary Ott. Autorem scenariusza, choreografii i inscenizacji jest wybitny choreograf Robert Glumbek, który za tę oraz poprzednią realizację w Operze na Zamku (wieczór nowych choreografii Ogniwa) otrzymał Nagrodę Teatralną im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy choreograf” (2014 i 2018) oraz „Bursztynowy Pierścień 2014” w kategorii najlepszy spektakl sezonu.

UWAGA  – w spektaklu wykorzystywany jest stroboskop!

Choreograf Robert Glumbek:

O narkomanii powinno się mówić cały czas. Bo my, ludzie, wciąż powtarzamy swoje błędy. Trzeba mówić dzieciom, jakie są konsekwencje, bo wiedzą tylko, że gdy są na haju, jest super. Musimy im mówić, co potem może się dziać z człowiekiem, dokąd ta droga prowadzi. Chciałem pokazać dzieci zmieniające się w czasie, i to, jak z życia pełnego wigoru przechodzą w pustkę, beznadziejność, zmieniają się nawet wizualnie. Tu wszystko powiązane jest nićmi. I sytuacja rodzinna, i polityczna. A dzięki narkotykom najszybciej wszystko, co złe, się zapomina. Momentalnie

Realizatorzy:
Choreografia i inscenizacja: Robert Glumbek
Scenografia: Wacław Ostrowski
Kostiumy: Tijana Jovanović
Reżyseria świateł: Dawid Karolak

Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018

IMIT (miniaturka)

Więcej informacji: Dzieci z dworca ZOO | Opera

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Szczecin: Opera na Zamku, ul. Korsarzy 34

godz. 19:00

Szczecin: Opera na Zamku, ul. Korsarzy 34

godz. 18:00

Szczecin: Opera na Zamku, ul. Korsarzy 34

godz. 19:00

Szczecin: Opera na Zamku, ul. Korsarzy 34

godz. 18:00

Szczecin: Opera na Zamku, ul. Korsarzy 34

inne wydarzenia

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close