Szczecin/Spoiwa Kultury 2016: Rafał Urbacki – warsztat z wykorzystaniem alternatywnej motoryki

Zdjęcie: Szczecin/Spoiwa Kultury 2016: Rafał Urbacki – warsztat z wykorzystaniem alternatywnej motoryki

Fot. Dominik Werner

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Kana w Szczecinie zaprasza na bezpłatny warsztat wykorzystania alternatywnej motoryki z Rafałem Urbackim, który odbędzie się w ramach festiwalu Spoiwa Kultury. Warsztat z Rafałem Urbackim podejmuje temat alternatywnej motoryki w tańcu (ruchu) i jego tłumaczenia na ciała, posługujące się innym kodem ruchowym. Wykorzystując metody pracy użyte przy spektaklu Gatunki chronione, uczestnicy poznają narzędzia, jakimi posługuje się choreograf (improwizacja, BMC®, ruch autentyczny), jednocześnie poszerzając swój alfabet ruchowy.

Czas trwania: 3 godziny.

Zgłoszenia: paula@kana.art.pl.

Punktem wyjścia będzie materiał choreograficzny zrealizowany w spektaklu, jego analiza na poziomie ciała i słowa. Warsztat ten jest wstępem do refleksji na temat używania tańca jako języka krytycznej wypowiedzi na temat społeczeństwa i kultury. Po warsztacie 4 uczestniczki zostaną zaproszone do udziału we fragmencie spektaklu Gatunki chronione (pokaz spektaklu: 30 czerwca 2016 roku o godzinie 18.00 w Teatrze Pleciuga). Będzie to część procesu, który zostanie rozpoczęty podczas warsztatu.

Program festiwalu Spoiwa Kultury

Więcej o festiwalu Spoiwa Kultury

Strona Teatru Kana w Szczecinie

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Szczecin: Ośrodek Teatralny Kana, pl. Św. Piotra i Pawła 4/5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close