Szczecin/Trafostacja Sztuki w Szczecinie/PERFOstacja: Paweł Sakowicz „Jumpcore”

Zdjęcie: Szczecin/Trafostacja Sztuki w Szczecinie/PERFOstacja: Paweł Sakowicz „Jumpcore”

fot. Estéban Puzzuoli

Wersja do druku

Udostępnij

Trafostacja Sztuki w Szczecinie zaprasza w ramach cyklu PERFOstacja na spektakl Pawła Sakowicza Jumpcore. Spektakl jest luźno inspirowany postacią tancerza i aktora Freda Herko, w całości oparty na choreograficznej figurze skoku.

O spektaklu:

Nie jest do końca jasne, czy Fred Herko planował zakończyć swój kameralny performans samobójczą śmiercią. Wziął kąpiel, włączył Mszę Koronacyjną Mozarta i zaczął tańczyć nago w salonie przyjaciela. Kilkakrotnie zbliżał się do otwartego okna. Kiedy wybrzmiał Sanctus, wziął rozbieg i wyskoczył przez okno apartamentu mieszczącego się na piątym piętrze przy nowojorskiej Cornelia Street. Bo przecież każdy tancerz baletowy ma wrażenie, że potrafi latać, a zawieszony na sekundę w skoku, rzeczywiście lata.

choreografia i taniec: Paweł Sakowicz

dramaturgia: Mateusz Szymanówka

muzyka: Indecorum

kostium: Doom 3k

światło: Jędrzej Jęcikowski

produkcja: Maat Festival

przy wsparciu: Scena Tańca Studio

czas trwania: ok. 50 min

Praca pochodzi z kolekcji Zachęty Narodowej Galerii Sztuki.

Jumpcore jest spektaklem należącym do sieci Aerowaves Twenty19.

 

PERFOstacja to cykl spotkań skupiający się na współpracy z artystami performatywnymi, których praktyka artystyczna opiera się na eksplorowaniu ciała oraz jego dynamiki i ruchu. PERFOstacja to przestrzeń performansu, tańca i eksperymentu.

kuratorka cyklu: Emilia Orzechowska

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Szczecin: Trafostacja Sztuki w Szczecinie, ul. Świętego Ducha 4

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close