Szczecin/Weekend_100°: Tomasz Foltyn „Stalowe magnolie”– salon piękności Valentyny Tanz

Zdjęcie: Szczecin/Weekend_100°: Tomasz Foltyn „Stalowe magnolie”– salon piękności Valentyny Tanz

Fot. Kaja Brezocnik.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Kana zaprasza na trzydniowe prezentacje sztuk performatywnych WEEKEND_100°. Od kilku lat projekt promuje zwycięzców Festiwalu 100° Berlin.

Stalowe magnolie – salon piękności Valentyny Tanz, to instalacja artystyczna, która ma charakter indywidualnego warsztatu z Valentyną Tanz – miejską szamanką, wizjonerką, niezależną performerką, choreografką, artystką transdyscyplinarną.

Goście salonu piękności po wcześniejszym umówieniu wizyty (można przyjść samemu bądź maksymalnie w parach) będą mieli okazję poznać w bardziej osobisty sposób właścicielkę salonu – Valentynę. To okazja do osobistego spotkania z Valą, która kocha to, co robi i przede wszystkim pragnie dzielić się swoimi pasjami i umiejętnościami. Wierzy ona w potencjał społeczny sztuki i jej edukacyjny wymiar. Projekt ma charakter warsztatu performatywnego. Podczas indywidualnych spotkań z gośćmi pomaga spełnić ich marzenia, rozwinąć ich talenty, czy pomóc doradzić w wyborze makijażu, fryzury czy nauczyć tańca na szpilkach, albo wypić wspólnie kawę i porozmawiać o problemach miłości i innych rozterkach życiowych, czy omówić sprawy astrologii i kosmosu.

Właścicielka salonu posiada zdolności nadprzyrodzone i przekazuje swoją wiedzę gościom, czyniąc ich wizytę magicznym i wyjątkowym spotkaniem. Warsztat ten to swego rodzaju odpowiedź na postępującą dygitalizację relacji międzyludzkich, które co raz częściej rozwijają się na portalach społecznych online, chatach, blogach bez konfrontacji w „realu”. To propozycja spotkania oko w oko, twarzą w twarz ­ żywych ludzi w sytuacji „tu i teraz”  jako rytualnej celebracji teraźniejszości.

Tomasz Foltyn – niezależny performer, mover, improwizujący twórca, podróżnik, antropolog kultury. Jest absolwentem szkoły Shahara Dor Artness – Home and School for Movement (Izrael) oraz Performers House (Dania). Ukończył także antropologie kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Studiował pod okiem Anny Halprin (pionierki postmodern dance) w Kalifornii filozofię tańca, anatomię i improwizację. Swój język choreograficzny wykształcił, będąc członkiem niezależnego polskiego teatru ruchu Terminus a Quo z Nowej Soli. Obecnie mieszka w Krakowie, jest twórcą interdyscyplinarnym i działa na wielu polach sztuki i kultury.

Wstęp na jedno wydarzenie: 10zł

karnet jednodniowy: 20 zł

karnet na wszystkie wydarzenia (3 dni): 40 zł;

rezerwacje i informacje: paula@kana.art.pl

Więcej informacji: www.kana.art.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Szczecin: Przestrzeń miejska, w godz.10.00-5.00.

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close