Szczecin/Weekend_100°: Tomasz Foltyn „Valentyna Tanz Show”

Zdjęcie: Szczecin/Weekend_100°: Tomasz Foltyn „Valentyna Tanz Show”

Fot. Katarzyna Zolich.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Kana zaprasza na trzydniowe prezentacje sztuk performatywnych WEEKEND_100°. Od kilku lat projekt promuje zwycięzców Festiwalu 100° Berlin.

Valentyna Tanz to niezależny projekt performatywno-choreograficzny, który realizowany jest jako seria odcinków (na kształt serialowych odcinków telewizyjnych), których główną bohaterką jest Valentyna Tanz. W Szczecinie Valentyna pokaże swój pierwszy odcinek: Vala Tanz Show „Notes on love and other stuff..”. To interdyscyplinarny drag queen performance, który łączy ekspresyjny taniec, improwizowane monologi i groteskowy teatr. Choreografia tworzona na oczach widzów inspirowana jest nowojorskim vogue dancing, a tekst został zaczerpnięty z osobistych doświadczeń głównej bohaterki Valentyny – królowej nocy i gwiazd.

Postać Valentyny powstała jako manifest twórczy artysty. Valentyna i jej naiwny charakter zostały stworzone, by w bezkompromisowy sposób „zmieniać świat”.

Performance zaprasza widzów do wspólnej podróży po rozmaitych stanach emocjonalnych Valentyny. Bohaterka otwiera intymną przestrzeń swojego salonu, gdzie odbywają się szamańskie tańce i astrologiczne seanse. Valentyna subtelnie zmienia nastroje przeplatając swoje opowieści piosenkami i numerami tanecznymi – zapewniając swoim gościom nietuzinkową rozrywkę i skłaniając ich do refleksji.

Premiera odbyła się 15 lutego 2015w Teatrze Barakah w Krakowie. Spektakl był zaproszony na 16th Queer Festival w Lublanie (Słowenia) oraz Deuje Babe Festival w Cerknie na Słowenii (Marzec 2015), pokazany był również w galerii Dwie Zmiany w Sopocie, Kawiarni Naukowej w Krakowie podczas festiwalu Queerowy Maj oraz w Lublanie w klubie Tiffany w ramach otwarcia nowego sezonu 2015.

Tomasz Foltyn – niezależny performer, mover, improwizujący twórca, podróżnik, antropolog kultury. Jest absolwentem szkoły Shahara Dor Artness – Home and School for Movement (Izrael) oraz Performers House (Dania). Ukończył także antropologie kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Studiował pod okiem Anny Halprin (pionierki postmodern dance) w Kalifornii filozofię tańca, anatomię i improwizację. Swój język choreograficzny wykształcił, będąc członkiem niezależnego polskiego teatru ruchu Terminus a Quo z Nowej Soli. Obecnie mieszka w Krakowie, jest twórcą interdyscyplinarnym i działa na wielu polach sztuki i kultury.

WSTĘP WOLNY

Bilety na inne spektakle:

Wstęp na jedno wydarzenie: 10zł

karnet jednodniowy: 20 zł

karnet na wszystkie wydarzenia (3 dni): 40 zł;

rezerwacje i informacje: paula@kana.art.pl

Więcej informacji: www.kana.art.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 22:00

Szczecin: Teatr Kana, Pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5, Piwnica Kany. WSTĘP WOLNY.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close