Tarnów/V Festiwal Scena Otwarta: Tancerze Polskiego Baletu Narodowego i Tangueros Balticos „Tango life” – chor. Roman Komassa

Zdjęcie: Tarnów/V Festiwal Scena Otwarta: Tancerze Polskiego Baletu Narodowego i Tangueros Balticos  „Tango life” – chor. Roman Komassa

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA w  Tarnowie stawia sobie za cel prezentację aktualnych trendów w sztuce tańca współczesnego i baletu. Na przestrzeni lat SCENA OTWARTA umocniła swój interdyscyplinarny charakter. Otwarta na inne obszary sztuki – nawiązujące do tańca – jak fotografia, literatura, film czy sztuki plastyczne, inspirowała twórców i budziła ciekawość publiczności zafascynowanej tańcem.

W ramach festiwalu tancerze Polskiego Baletu Narodowego i zespół Tangueros Balticos pokażą Tango life w choreografii Romana Komassy.

Spektakl pierwotnie wystawiony w Operze Bałtyckiej w Gdańsku, został przez choreografa odświeżony, tym razem w oparciu o tancerzy Polskiego Baletu Narodowego. Wraz z nowymi tancerzami nabrał innej energii. Oto jak o spektaklu mówi Roman Komassa:  „Tango Life to nic innego jak my sami. Taniec jest tylko środkiem sztuki, do pokazania emocji, ekspresji ciała. Chodzi o coś więcej. Chodzi o ten nieuchwytny moment – może to przemijanie, może niepowtarzalne piękno, chwila, która nas łapie i zatrzymuje, aby pomyśleć dokąd idę i czego oczekuję od życia. Tango łączy przeciwności – jest częścią ulicy i salonu, zabawy i odpoczynku. Łączy siłę i energię zawartą w relacji dwóch pierwiastków: żeńskiego i męskiego. Bliskość ciał w tangu ma coś w sobie z prowadzenia gry miłosnej pełnej oczekiwania na odwzajemnienie i namiętność. Początek i koniec uczuć.”.

„Tangueros” po hiszpańsku znaczy „miłośnicy tanga”. Muzyka w Tango Life, wykonywana na żywo, wcale nie zawiera tradycyjnych argentyńskich przebojów. Te utwory to autorskie kompozycje i aranżacje zespołu, które wprawdzie silnie inspirowane są tangiem, ale na skutek połączenia go z jazzowymi improwizacjami oraz muzyką klasyczną nadają mu zupełnie oryginalne brzmienie. Tango jest nie tylko aktualne, ale także żywe i zmienne.

Choreografia: Roman Komassa

Muzyka: Tangueros Balticos

Scenografia: Izabela Stronias

 

Po spektaklu:  spotkanie z artystami we foyer.

Bilety:
sektor A – 30 zł, sektor B – 20 zł, sektor C – 10 zł – zakup w kasie CSM lub ON-LINE

Istnieje możliwość zakupienia KARNETU na wszystkie wydarzenia w cenie – 120 zł (sektor A), 90 zł (sektor B) – zakup tylko w kasie CSM

Informacje i rezerwacja: CSM (żółty punkt)
czynny w godz. 10:00 – 20:00
ul. Traugutta 1, Tarnów, tel: +48 14 633 46 04

***

Ambasadorami V edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca SCENA OTWARTA są Ewa Wycichowska, Jacek Przybyłowicz i Witold Jurewicz.

 

Do pobrania:

PROGRAM
ULOTKA

 

Dodatkowe info na: www.csm.tarnow.pl 

Szczegółowe informacje na stronie Festiwalu: www.scenaotwarta.pl

 

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close