Teatr Wielki w Łodzi: „Hiszpańskie fascynacje” – chor. i reż. Janina Niesobska

Zdjęcie: Teatr Wielki w Łodzi: „Hiszpańskie fascynacje” – chor. i reż. Janina Niesobska

Hiszpańskie fascynacje, próby. Fot. z archiwum Teatru.

Wersja do druku

Udostępnij

Karnawałowe Hiszpańskie fascynacje to premiera spektaklu inspirowanego kulturą hiszpańską w muzyce operowej, baletowej i w bogatej literaturze pieśni. Poza fragmentami dzieł bardziej znanych kompozytorów jak Bizet, Czajkowski, Rossini, Minkus czy Verdi, znajdą się też utwory mniej popularne, ale równie piękne i oryginalne, których autorami są m.in. Manuel de Falla, Jose Serrano, Pablo Luna czy Edouard Lalo. Zamierzeniem realizatorów najnowszej premiery jest ukazanie tego, jak wielkim źródłem inspiracji dla kompozytorów z różnych epok i kultur były motywy iberyjskie, i tego jak ogromna jest różnorodność ich interpretacji.

Widowisko powstaje w reżyserii i choreografii Janiny Niesobskiej, pod batutą maestro Tadeusza Kozłowskiego. Scenografia jest autorstwa Waldemara Zawodzińskiego, a kostiumy –  Maria Balcerek.

W nastrój tego wyjątkowego  wprowadzą widzów Monika Cichocka, Bernadetta Grabias, Agnieszka Makówka, Ewa Majcherczyk, Ewa Vesin, Joanna Woś, Sylwester Kostecki, Adam Szerszeń i Aleksander Teliga oraz chór, balet i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi. Gościnnie u boku łódzkich tancerzy zobaczymy Nozomi Inoue i Sergieja Oberemoka.

To pierwsza premiera Teatru Wielkiego w Łodzi, która z powodu remontu naszego budynku, wystawiona będzie w nowych warunkach teatralnych, na dużej scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Realizatorzy:

Kierownictwo muzyczne: Tadeusz Kozłowski
Reżyseria i choreografia: Janina Niesobska
Scenografia: Waldemar Zawodziński
Kostiumy: Maria Balcerek
Kierownik baletu: Marek Zajączkowski
Kierownictwo chóru: Waldemar Sutryk
Asystent reżysera: Waldemar Stańczuk
Inspicjent: Anna Krzemińska, Andrzej Kowalik

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Teatr im. Jaracza, ul. S. Jaracza 27, Łódź

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close