Toruń/Alternatywne Spotkania Teatralne Klamra 2017: Teatr Dada von Bzdülöw „Why don’t you like sadness” – chor. Katarzyna Chmielewska

Zdjęcie: Toruń/Alternatywne Spotkania Teatralne Klamra 2017: Teatr Dada von Bzdülöw „Why don’t you like sadness” – chor. Katarzyna Chmielewska

Fot. Krzysztof Mystkowski

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXV edycji Alternatywnych Spotkań Teatralnych Klamra 2017 odbędzie się pokaz spektaklu Why don’t you like sadness w choreografii Katarzyny Chmielewskiej. Spektakl jest subtelną podróżą przez labirynt stanów emocjonalnych, którą można porównać do przechodzenia z pokoju do pokoju. Każdy z nich nasycony jest innym odcieniem i bywa, że wchodząc do jakiegoś pokoju, odkrywamy nie po raz pierwszy, że jest nam cholernie smutno. Otulamy się tym smutkiem jak kołderką i nie śpieszymy się, by spod niej wyjść. Melancholia wywołuje spowolnienie, dzięki któremu możemy przyjrzeć się wszystkiemu z uwagą, a przeżywając ten stan, jednocześnie staramy się złapać do niego dystans, by z nową energią otworzyć kolejne drzwi.

choreografia: Katarzyna Chmielewska

współpraca artystyczna: Anna Steller

wykonanie: Katarzyna Chmielewska, Radek Duda (muzyka na żywo)

światła: Michał Kołodziej

projekt graficzny: Maciej Salamon

produkcja: Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw

premiera: 22 lipca 2016, Scena Malarnia, Teatr Wybrzeże w Gdańsku

czas trwania: 50 minut

Katarzyna Chmielewska – absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku (1993) i P.A.R.T.S. (Performing Arts Research and Training Studios) w Brukseli (1997). Od 1993 roku współtworzy wraz z Leszkiem Bzdylem Teatr Dada von Bzdülöw. Zespół działa jako kolektyw twórczy, na koncie ma blisko pięćdziesiąt przedstawień. Od 2009 roku związany jest z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Swoje spektakle prezentował m.in. w Chinach, Indiach, Korei Południowej i w USA. Ruch, taniec, słowo, gra z formą i konwencją oraz groteska stały się trwałymi wyznacznikami prac zespołu.

http://www.dadateatr.pl/

Program festiwalu

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Toruń: Duża Scena, Akademickie Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa, ul. Gagarina 37A

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close