Toruń: „Święto tańca” w Teatrze Muzycznym

Zdjęcie: Toruń: „Święto tańca” w Teatrze Muzycznym

Dame de Pic - Retour vers l'inconnu. Fot. Roland Devolder

Wersja do druku

Udostępnij

Jak słowa wyrazić tańcem? Jak uwalnia się energia? I czy można mówić o tańcu? Odpowiedzi na te pytania szukać będziemy w naturze.  Grupa tańca współczesnego, pod kierownictwem Marty Zawadzkiej,  udowodni, że taniec to uniwersalny język komunikacji pozawerbalnej. Jaka jest jego natura? Jakie komunikaty niesie tańczące ciało? Między innymi te zagadnienia będą przewodnim motywem performansu, który przeprowadzi widzów przez świat tańca… i nie tylko.

Szeptem o tańcu opowie duet Joanny Miś-Fudali i Marty Pańki. Spektakl ten wygrał polskie eliminacje Międzynarodowego Festiwalu SoloDuo 2014 i został zaprezentowany podczas finału SoloDuo w Budapeszcie. Duet został też nagrodzony przez Ryszarda Kalinowskiego w konkursie choreograficznym 3…2…1…Taniec edycja 2014 w Krakowie.

Z głębi… W widzów przeniesie Zespół Tańca Współczesnego BRAX II z Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy, działający pod kierunkiem Beaty Rewolińskiej. To jeden z najbardziej utytułowanych i nagradzanych na wielu konkursach zespołów młodzieżowych naszego województwa. Jego najnowsza choreografia, autorstwa Marty Zawadzkiej, zdobyła Grand Prix na Ogólnopolskim konkursie Tańca „Taneczne Miraże” 2014 w Bydgoszczy.

Zaskakujące pytanie o istotę ruchu stawia Teatr Tańca AKRO. Spektakl Jak robi koń?pozwala, zarówno tancerzom i widzom, oddać się marzeniom o ekscytującej podróży w głąb siebie.

 Teatr Tańca AKRO jest formacją artystyczną i jednocześnie laboratorium ruchu, działającą przy Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu od 1993 roku. Twórcą koncepcji artystycznej AKRO, metody pracy z zespołem oraz reżyserem i choreografem większości spektakli zespołu jest Joanna Miś-Fudali. Grupa uczestniczy w festiwalach tańca współczesnego i teatrów tańca zarówno w kraju jak i za granicą. Bierze też udział w międzynarodowych projektach, m.in. w Holandii, na Litwie, w Bułgarii, Hiszpanii i Czechach, nawiązując współpracę z innymi zespołami związanymi z teatrem, muzyką i tańcem.

WSTĘP BEZPŁATNY.

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Toruń: Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny, ul. Żeglarska 8

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close