Toruń: Warsztaty tańca współczesnego. Prowadzenie: Marta Zawadzka, Adrian Wilk.

Zdjęcie: Toruń: Warsztaty tańca współczesnego. Prowadzenie: Marta Zawadzka, Adrian Wilk.

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu zaprasza na warsztaty tańca współczesnego, które poprowadzą Marta Zawdzka i Adrian Wilk. Program warsztatów obejmuje następujące moduły: improwizacja, kontakt, świadomość ciała, działania w przestrzeni miejskiej.

Warsztaty są przeznaczone dla grupy wiekowej 16+

Przez dziesięć warsztatowych dni uczestnicy będą zgłębiać współczesne techniki tańca. Aby w pełni rozwinąć indywidualny potencjał ekspresji ruchowej każdego uczestnika-tancerza, główny nacisk położony będzie na improwizację taneczną. Ważnym elementem programu zajęć warsztatowych stanowić będzie również improwizacja w kontakcie i ćwiczenia zwiększające świadomość ciała. Wszystkie te działania posłużą do przygotowania performansu, który odbędzie się w przestrzeni przepięknej toruńskiej starówki ostatniego dnia warsztatów.

Miejscem realizacji zajęć będzie Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu. Industrialną przestrzeń dawnych Młynów Richtera przekształcono w multikompleks z doskonałymi warunkami do twórczego działania. Warsztaty z tańca współczesnego będą odbywać się  w komfortowej sali o powierzchni 310 m2  z przepięknym widokiem na miasto, a w przerwach ich uczestnicy będą mogli korzystać ze wszystkich udogodnień, takich jak:

Restauracja (zdrowa oferta lunchowa)

Strefa relaksu (z bilardem, czytelnią oraz kafejką internetową)

Wypożyczalnia rowerów i sprzętu sportowego

Boisko wielofunkcyjne

Dla osób spoza Torunia MCSM oferuje także nocleg w hostelu mieszczącym się na trzech kondygnacjach obiektu – więcej informacji na: www.mcsm.torun.pl

Cena:

Wariant A:

10 dni    700 zł  –  60 godzin zajęć praktycznych z instruktorami

– jeden posiłek dziennie – lunch w formie bufetowej

Wariant B:   

10 dni + nocleg 1300 zł – 60 godzin zajęć praktycznych z instruktorami

– 9 noclegów z pełnym wyżywieniem

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są mailowo: marketing@mcsm.torun.pl lub telefonicznie: 530 854 952.

Zgłoszenia dokonane do 31 maja 2015 obejmie rabat w wysokości 100 zł.

Warsztaty poprowadzą:

 

Marta Zawadzka – tancerka, choreograf, pedagog i teoretyk tańca. Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Podyplomowych Studiów Teorii Tańca. Laureatka pierwszej nagrody na XII Międzynarodowych Prezentacjach Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu w 2004 r. Stypendystka Prezydenta Miasta Torunia i Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Występowała na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Autorka ruchu scenicznego do spektaklu Siostry Parry – pierwszej realizacji Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w reżyserii Piotra Szalszy. Obecnie współpracuje z Teatrem „Baj Pomorski”. Pracuje również  zespołami amatorskimi. Prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego, szereg warsztatów z technik współczesnych, plastyki ruchu, świadomości ciała, ruchuw teatrze, teorii tańca. Współpracuje z wieloma placówkami kulturalno-edukacyjnymi, od roku 2013 również z katedrą kulturoznawstwa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie prowadzi warsztaty teatralne dla studentów III roku. Koordynuje i prowadzi zajęcia praktyczne i teoretyczne w projektach edukacyjnych związanych z tańcem – obecnie „Taniec w Teatrze – Teatr w Tańcu 2015”, dofinansowanym przez Instytut Muzyki i Tańca, realizowanym przez Teatr „Baj Pomorski”. Regularnie bierze udział w warsztatach tańca współczesnego, contact improvisation i innych technik wspomagających pracę z ciałem u pedagogów polskich i zagranicznych.

Adrian Wilk – tancerz, instruktor tańca. Absolwent Policealnego Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu, student Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na specjalizacji „Choreograf i techniki tańca”. Jako świeżo upieczony Animator kultury rozpoczął pracę      w Teatrze Lalek „Zaczarowany świat”, gdzie przez cztery lata pracował jako aktor-animator. Występował na festiwalach teatrów lalkowych w Kwidzynie, Namur i Ordu. W tym samym czasie współpracował  z Fundacją Pro-Theatro – wystąpił w produkcjach: Droga-Sentiero, Dwie Planety, Słowa. Spektakle te były prezentowane w Pradze i Friedrichshafen podczas międzynarodowych festiwalów teatralnych. Jako instruktor tańca współpracuje między innymi ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Kulturalnych tARTak. Występuje jako tancerzi performer w projektach organizowanych przez Fundację Artystyczną PERFORM. Od wielu lat uczy się tańca współczesnego pod okiem Marty Zawadzkiej. Brał udział m.in. w warsztatach z tańca współczesnegow Połczynie-Zdroju, Toruniu i Wrocławiu. Zapoznał się z techniką pracy Petera Jasko, członka zespołu Davida Zambrano. W maju 2015 roku weźmie udział w międzynarodowym projekcie warsztatów Vertical Dance organizowanymi przez Campagnie 9.81 w Budapeszcie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Toruń: Międzynarodowe Centrum Spotkań Młodzieży, ul.Władysława Łokietka 3

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close