V Gdański Festiwal Tańca: Panama Pictures „Somewhere; close”

Zdjęcie: V Gdański Festiwal Tańca: Panama Pictures „Somewhere; close”

Wersja do druku

Udostępnij

V Gdański Festiwal Tańca 2013 zaprasza na polską premierę Panama Pictures Somewhere; close – tanecznego filmu drogi oraz fascynującego dialogu tańca i akrobatyki. Zabiera widza w miejsca pozornie bliskie i znane, które jednak okazują się istnieć na skraju rzeczywistości. To poetycki i wielowarstwowy spektakl, poddający w wątpliwość normy społeczne, codzienną rutynę ruchów zamienia w taniec i akrobację, stapiając je w język na skraju możliwości.

Pia Meuthen, zainspirowana opowiadaniami duńskiej pisarki Maartje Wortel i pracami australijskiego ilustratora i artysty sztuk wizualnych Shaun Tan, tworzy historię wyrastającą ponad zwykłą narrację. Rozwija myśli i wkrada się w umysły bohaterów aż ujawni ich prawdziwy obraz, najbardziej sekretne myśli. Z wyczuciem i dyskrecją, przywiązując wagę do estetyki, dąży do stworzenia absorbującego, łatwego w odbiorze, rozpoznawalnego i niemal filmowego spektaklu.

choreografia: Pia Meuthen | taniec i akrobacje: Miquel de Jong, Miguel Fiol Duran, Eddy Becquart, Andrea Beugger, Nickolas van Corven, Lola Devault-Sierra | muzyka: Jeroen Strijbos, Rob van Rijswijk | scenografia: Katleen Vinck | kostiumy: Sanne Reichert | światła: Ate Jan van Kampen | dramaturgia: Angelique Willkie | premiera: 15. 02. 2013 | koprodukcja Panama Pictures i DansBrabant we współpracy z Strijbos & Van Rijswijk | prezentacja spektaklu odbywa się dzięki wsparciu Performing Arts Fund Netherlands | 60 minut.

Pia Meuthen – tancerka, choreograf; ukończyła Hogeschool voor de Kunsten w Amsterdamie i Fontys Dansacademie w Tilburgu, gdzie od 2005 roku gości także jako wykładowca. Jako niezależny choreograf działa od 1998 roku. W 2002 założyła własny zespół pod nazwą Panama Pictures. Brała udział w projekcie The Springdance Talent Program w Nottingham oraz The Big Intensive Workshop w Sadler’s Wells, w Londynie. Jej spektakle były prezentowane w ramach sieci Aerowaves oraz Modul Dance a także w finałach międzynarodowych konkursów choreograficznych, spektakl Unmade Beds był nominowany do nagrody VSCD za najlepszy spektakl holenderski. Od 2009 Pia Meuthen i jej zespół Panama Pictures są rezydentami w Danshuis Station Zuid (Tilburg | Holandia).

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close