V Gdański Festiwal Tańca: Raimund Hoghe -wykład z prezentacją video

Zdjęcie: V Gdański Festiwal Tańca: Raimund Hoghe -wykład z prezentacją video

Fot. z archiwum ISPA

Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji 20-lecia pracy artystycznej dramaturga i choreografa Raimunda Hoghe’a V Gdański Festiwal Tańca zaprasza na wykład artysty połączony z pokazem video.

Raimund Hoghe – urodzony w Wuppertalu. Rozpoczął karierę pisząc dla „Die Zeit” o celebrytach i outsiderach. Teksty te, z czasem zebrane w kilka tomów, zostały wydane i przetłumaczone na różne języki. W latach 1980 -1990 był dramaturgiem Piny Bausch, co również opisał w dwóch książkach. W 1994 stworzył swoje pierwsze solo Meinwärts. Tworzył także dla wielu tancerzy i artystów jak: Luca Giacomo Schulte, Lorenzo De Brabandere, Emmanuel Eggermont, Centrum Pompidou w Paryżu, festiwal Montpellier Danse oraz współpracował z telewizją, między innymi nad autobiograficznym filmem Der Buckel dla WDR. Jego spektakle były pokazywane na wszystkich kontynentach i wielokrotnie nagradzane (między innymi Deutscher Produzentenpreis für Choreografie w 2001 i French Prix de la Critique w 2006). W 2008 roku krytycy ballet-tanz uznali go Tancerzem Roku.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 16:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close