V Gdański Festiwal Tańca/ „Rezydencja/premiera”: Anna Ochman „Motyl”

Zdjęcie: V Gdański Festiwal Tańca/ „Rezydencja/premiera”: Anna Ochman „Motyl”

Fot. z materiałów ASF.

Wersja do druku

Udostępnij

Anna Ochman: „Roberto to ogromnie mądry, dojrzały człowiek i choreograf. Dzielił się z nami swoimi przemyśleniami o pracy nad spektaklem, wypracowaną dla swojego zespołu techniką.” Podczas prowadzonych przez niego lekcji zwracał uwagę na to, co mogą one wnieść do naszego warsztatu – nie w tej konkretnej produkcji, w ogóle w naszej pracy. W procesie budowania spektaklu ważna była jego obecność, gotowość, czujność. Ma ogromne wyczucie, czekał na zadanie mu pytania. Podsuwał wtedy maleńkie lusterka – wyławiając i to, co ciekawe i warte zatrzymania i to co, jeszcze nieklarowne. Nie pomagał szukać, tylko przyjrzeć się z zewnątrz temu, co znalezione – nieoceniona pomoc w pracy indywidualnej. Bardzo za nią dziękuję.”

choreografia, wykonanie: Anna Ochman | opieka artystyczna: Roberto Zappala | video: ElektroMoonVision | muzyka: collage (John Cage, Aldona Nawrocka, Paolo Pandolfo, Edith Piaf) | fragmenty tekstów: Lisa Genova Motyl, Choroba Alzheimera pod redakcją Jerzego Leszka | premiera: GFT 2013 | realizacja w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2013 | 20 minut

Anna Ochman – absolwentka choreografii na Akademii Muzycznej w Łodzi i dramatologii UJ. Studiowała także taniec indonezyjski na Universitas Negeri Surabaja. Obecnie studentka choreografii na warszawskim UMFC. W ubiegłym roku we współpracy z Igą Załęczną i Arturem Zagajewskim zrealizowała spektakl Islacisneros. Współpracuje z warszawskim Teatrem Tańca NTF. Na Politechnice Krakowskiej prowadzi studencki teatr tańca Latiga. Współzałożycielka warszawskiej Fundacji FURU.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close