V Gdański Festiwal Tańca/ „Rezydencja/premiera”: Kasia Ustowska „Hydra”

Zdjęcie: V Gdański Festiwal Tańca/ „Rezydencja/premiera”: Kasia Ustowska „Hydra”

Fot. z materiałów ASF.

Wersja do druku

Udostępnij

Kasia Ustowska: „Kiedy pojawiła się możliwość pracy z Roberto Zappalà pomyślałam, że to zupełnie niesamowite, że dzieje się to właśnie tu w Gdańsku. Znając Compagnia Zappalà Danza, wiedziałam, że styl i charakter pracy bardzo mi odpowiadają. Faktycznie coaching, okazał się jednym z najlepszych doświadczeń, z całą pewnością zupełnie wyjątkową sytuacją tak wytężonej i intensywnej pracy. Roberto jest doskonałym choreografem, mocno zaangażowanym i wymagającym, a przede wszystkim fantastycznym, otwartym człowiekiem, który bezinteresownie dzielił się swoją wiedzą, i wieloletnim doświadczeniem tancerza i choreografa. Wielki wpływ na proces miał codzienny trening, który w bardzo specyficzny, mądry sposób ukierunkowywał, przygotowywał ciało i umysł do popołudniowej pracy. Próby nabierały innego wymiaru, ruch nowych, świeżych jakości a sugestie i wskazówki Roberto były bezcenne. Mistrz.”

koncept, choreografia: Katarzyna Ustowska | współpraca artystyczna: Roberto Zappala | muzyka: Daniel Speer | premiera: GFT 2013, Klub Żak | realizacja w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2013

Kasia Ustowska pochodzi z Sopotu, ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Gdańsku, studia wyższe w Northern School of Contemoprary Dance. W ubiegłym roku była członkiem zespołu Verve’12 (Postgraduate company) w Leeds. Jako tancerka pracowała z wieloma artystami miedzy innymi Akram Khan, Lea Anderson, Milanem Kozankiem, Rachel Krishe, Jennifer-Lynn Crawford i Andile Sotiya; którzy mieli największy wpływ na jej rozwój artystyczny. Równolegle tworzy autorskie projekty, między innymi: Gom.Pro., Level of Difficulty.Hard., Luca-Land i Lovely. Na stałe współpracuje z Grzegorzem Myjkowskim (foto/film), oraz Danielem Speer (muzyka). Jest laureatką konkursu TVP Kultura – Dolina Kreatywna 2010, obecnie stypendystka Urzędu Miasta Sopotu.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close