V Gdański Festiwal Tańca/Trójmiejska Korporacja Tańca: Patrz Mi Na Usta „Strefa zagrożenia”

Zdjęcie: V Gdański Festiwal Tańca/Trójmiejska Korporacja Tańca: Patrz Mi Na Usta „Strefa zagrożenia”

Fot. Monika Chmielarz.

Wersja do druku

Udostępnij

Strefa Zagrożenia powstała z inspiracji sztuką Zbombardowani Sary Kane. Dwójka ludzi zamknięta w hotelowym pokoju, w mieście w stanie wojny, próbuje zbliżyć się do siebie, nawiązać kontakt. Ich gesty są przenikliwym wołaniem o miłość i zainteresowanie.

Każdy z performerów ma oznaczone pole działania, swoistą czasoprzestrzeń, w której próbuje znaleźć miejsce dla siebie, jednocześnie respektując lub też świadomie ignorując potrzeby drugiej osoby. W ten sposób tancerze nawiązują do łączącej ich długoletniej współpracy polegającej na kompromisowych działaniach ale także na ogromnym ryzyku. Tytułowa Strefa Zagrożenia to miejsce, gdzie kumuluje się energia performerów, przestrzeń, w której nie ma wyraźnych granic, gdzie wszystko może się zdarzyć.

choreografia, wykonanie: Krzysztof Dziemaszkiewicz, Anna Steller | muzyka: Tomasz Wierzchowski | video: Maciej Salamon | światła, kostiumy: Krzysztof Dziemaszkiewicz | premiera: GFT 2013, Klub Żak | realizacja w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2013 | 60 minut

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close