V Gdański Festiwal Tańca: Warsztaty otwarte – Osvaldo Passirivo (Mozambik) / taniec afrykański i Horacio Macuacua (Mozambik) / Flying low technique

Zdjęcie: V Gdański Festiwal Tańca: Warsztaty otwarte – Osvaldo Passirivo (Mozambik) / taniec afrykański i Horacio Macuacua (Mozambik) / Flying low technique

Fot. Marta Ankiersztejn.

Wersja do druku

Udostępnij

Gdański Festiwal Tańca 2013 to nie tylko premierowe spektakle, ale również szansa na zdobycie nowych umiejętności lub ich podszlifowanie. W ramach festiwalu odbędą się otwarte warsztaty z tańca afrykańskiego i techniki „Flying low”, które poprowadzą artyści z Mozambiku.

Osvaldo Passirivo (Mozambik) / taniec afrykański

3 – 5.06.2013  / G.16.30-18.00

 

taniec afrykański – Mozambik oferuje różnorodność tańców tradycyjnych, na które w ciągu dziejów wpływały sąsiadujące tradycje, chociażby z Afryki Południowej i Zimbabwe. W trakcie tego warsztatu, poprzez proste schematy ruchowe angażujące tempo, energię, rytm i wytrzymałość, doświadczymy tradycyjnych tańców tego regionu.

 

Horacio Macuacua (Mozambik) / Flying low technique

3 – 5.06.2013 / G.14.00-16.00

 

Flying Low – to technika tańca wynaleziona i rozwijana przez ponad 20 lat przez Davida Zambrano. Warsztat ten poświęcony jest głównie relacji tancerza z podłogą. Używa prostych schematów ruchowych do wyzwolenia oddechu tempa i uwolnienia energii. Aktywując połączenia centrum ciała ze stawami pozwala efektywniej przenosić się w przestrzeni utrzymując skoncentrowanie ciała. Skupia się także na strukturze szkieletu pozwalając tancerzom zwiększyć jego odczuwanie i świadomość. Na warsztat będzie także składała się praca z partnerem i gotowe frazy ruchowe stawiające za cel eksplorację podstawowych praw fizyki: oporu i rozszerzania.

O prowadzących:

 

Horácio Macuácua – tancerz i choreograf urodzony w 1979 roku. Pracę jako tancerz rozpoczął w 1996 roku w zespole tańca tradycyjnego. Założyciel jednej z pierwszych grup tańca współczesnego w Mozambiku – CulturArte. Pracował z takimi choreografami jak: Panaíbra Gabriel, Frans Poelstra, Marcelo Evelin, Sello Peza, George Khumalo, Mark Tompkins, Boris Charmatz. Występował w spektaklach Shock, Soul Project i Twelve flies went at noon Davida Zambrano. Brał udział w warsztatach prowadzonych przez Paulo Henrique, Luis Lecavalier and Germaine LeBlan i innych. W 2005 roku, w Brazylii, zrealizował wspólnie z Pablo Colbertem Oca oraz wystąpił w Homens Cristiny Moura. Jako pedagog tańca współczesnego oraz techniki flying-low pracował w Brazylii, Belgii, Francji, Niemczech, Szwecji, Hiszpanii i innych.

 

Osvaldo Passirivo – tancerz i choreograf z Mozambiku wywodzący się z grupy tańca tradycyjnego Milorho. Współzałożyciel Dance Company Maquinistas, z którą brał udział w festiwalu Kwassa-Kwassa w Kongo w 2008 roku. Uczestnik warsztatów z Horácio Macuácua, Ídio Chichava, Madira Paul i południowo-afrykańskim mistrzem tańca towarzyskiego Dlhamha. Uczy tańca towarzyskiego w wielu szkołach w Maputo.

 

Od 7 maja można kupować karnety na warsztaty taneczne w ramach tegorocznej edycji Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Tylko w dniach 7 – 19.05.2013 cena bardzo promocyjna: 40 zł. Od 20.05.2013 karnety kosztują 70 zł.

Zniżka na Kartę Tancerza: 20 zł.

Wszystkie zajęcia będą odbywać się Studio Tańca POD KWADRATEM, Gdańsk, ul. Grunwaldzka 355 (15 minut spacerkiem od Żaka w stronę Oliwy).

Tutaj znajdziecie regulamin warsztatów i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: www.gdanskifestiwaltanca.pl. Zapisy na warsztaty tylko poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

W warsztatach mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie, zakupione karnety nie podlegają zwrotom.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, po uzyskaniu potwierdzenia rezerwacji, uiszczenie opłaty za wybrane zajęcia oraz odbiór karnetu w siedzibie organizatora przed pierwszymi zajęciami.

Wpłaty prosimy dokonywać na konto Klubu Żak: Bank Millenium S.A. | numer konta: 38 11602202 0000 0000 2892 5035.

WAŻNE! Warsztaty przeznaczone są wyłącznie dla osób pełnoletnich, a informacje o zmianach będą zamieszczane na stronie głównej i na Facebook.com/GdanskiFestiwalTanca

ARCHIWUM PREZENTACJI

GDAŃSK: Studio Tańca POD KWADRATEM, ul. Grunwaldzka 355 (15 minut spacerem od Żaka w stronę Oliwy).

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close