VI Gdański Festiwal Tańca: Aurora Lubos „Nie wolno”

Zdjęcie: VI Gdański Festiwal Tańca: Aurora Lubos „Nie wolno”

Fot. Paweł Wyszomirski

Wersja do druku

Udostępnij

VI Gdański Festiwal Tańca zaprasza na kolejną własną produkcję: spektakl Nie wolno Aurory Lubos. Aurora Lubos: „W tym spektaklu pojawia się pamiętnik rzeczy, które mnie poruszają fizycznie, wizualnie i psychicznie. Przecież w tragedii, biedocie, dramacie (szczególnie dzieci) dzisiaj tyle piękna. Można pojechać na wycieczkę pooglądać ludzi żyjących w slumsach (poorism), kupić balonika wyprodukowanego przez bengalskie dziecko, usiąść na miękkim dywaniku wytkanym małymi rączkami, a potem zachwycić się fajerwerkami z chińskiego zakładu pracy zatrudniającego nieletnich. Co buduje naszą świadomość o tym co naokoło podawane jako kolejne wydarzenie. Co się z tym robi, czy wiedza o tym, że produkt został wyprodukowany czyjąś niewolniczą pracą powoduje w nas zmianę? Czy zasłyszany kolejny news, kolejne „zdjątko na fejsie”, kolejny „lajk” wystarczy? Czy siedząc wygodnie na kanapie wzruszam się oglądając kolejne fakty, popijając je winkiem i przegryzając chipsikiem? I jak to wszystko przekazać?”.

„Jest tylko jeden tchórz na ziemi

Ten, który boi się wiedzieć.”

W.E.B.  Du Bois

NIE WOLNO / Aurora Lubos / Trójmiejska Korporacja Tańca / premiera

koncept, choreografia i wykonanie: Aurora Lubos / fragmenty książki „Zbrodnia. Twarzą w twarz ze nwspółczesnym niewolnictwem” E.Benjamina Skinnera czytają Kostka i Józek Martin / realizacja w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca 2014 / zrealizowano w ramach Stypendium dla Twórców Marszałka Województwa Pomorskiego / 30 min.

Aurora Lubos – od 1997 związana z trójmiejską sceną tańca, współpracowała między innymi z Gdańskim Teatrem Tańca, Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, Bałtyckim Uniwersytetem Tańca, Teatrem Dada von Bzdülöw, Klubem Winda, Klubem ŻAK w Gdańsku, Specjalistycznym Ośrodkiem Wsparcia w Rusocinie. Od 2000 roku aktorka angielskiego teatru Vincent Dance Theatre. Autorka kilku autorskich realizacji: spektakli solowych (Zanzibar; Niedokończone; Nóż, Koń i Schody; AKTY), instalacji (Still Alive, Cykl Pokarmowy), performansów (AKT1, 4 Kąty, Akt na dwie-Ostatki) i krótkich animacji (cykl Winter 2010). Współpracowała m.in. z Avim Kaiserem, Charlotte Vincent, Liz Aggiss, Wendy Houston, Jackiem Staniszewskim, Jerzym Mazzollem, Honoratą Martin, Bronkiem Dużym, Leszkiem Bzdylem, Tatianą Baganową. Urodzona 1977 roku w Tarnowskich Górach, obecnie mieszka i pracuje w Więckowach, pod Skarszewami i Brighton w Wielkiej Brytanii.

HARMONOGRAM FESTIWALU

Organizatorem Gdańskiego Festiwalu Tańca jest Klub Żak, a festiwal jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Klub ŻAK / 80-266 Gdańsk / ul. Grunwaldzka 195/197

Miejska Instytucja Kultury

tel. /  fax: (+48) 58 344 05 73, 58 345 15 90

biuro@klubzak.com.pl ; www.klubzak.com.pl

 Więcej:

www.gdanskifestiwaltanca.pl

www.facebook.com/GdanskiFestiwalTanca

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close