VI Gdański Festiwal Tańca: Grupa Warsztatowa Taniec Uwolniony „Ciała niebieskie” – chor. Larysa Grabińska

Zdjęcie: VI Gdański Festiwal Tańca: Grupa Warsztatowa Taniec Uwolniony „Ciała niebieskie” – chor. Larysa Grabińska

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Alternatywnej Szkoły Teatralnej od października grupa młodych tancerek pracowała z Larysą Grabińską na zajęciach warsztatowy z technik tańca współczesnego TANIEC UWOLNIONY. Finałem jest prezentacja sceniczna spektaklu Ciała niebieskie.

Ciała niebieskie / Grupa warsztatowa Taniec Uwolniony / wstęp wolny
choreografia i koncepcja: Larysa Grabińska / wykonanie: Ewa Jóźwiak, Gosia Karwowska, Paulina Kozicka, Iza Konicz, Joanna Kyrcz, Karina Michewicz, Joanna Sławińska, Sylwia Szynaka / 20 min.

Larysa Grabińska – tancerka, instruktorka tańca, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lidzbarku Warmińskim (klasa fortepianu). Pierwsze doświadczenia taneczne zdobywała w zespole tańca nowoczesnego w Lidzbarku Warmińskim, prowadzonym przez Krystynę Grabińską. Potem tańczyła i współtworzyła w Teatrze Tańca Uniwersytetu Gdańskiego. Występowała w spektaklach choreografów Sopockiego Teatru Tańca (m.in. Infantka). Współtwórczyni spektakli: Panna młoda rozebrana przez swych kawalerów, jednak… z Marią Miotk (2008), Nie deptać trawnika (rezydencja/premiera 2009, Klub Żak w Gdańsku). Największy wpływ na jej kondycję i świadomość taneczną wywarli: Aleksandra Jaworska (Kielecki Teatr Tańca), Anna Haracz, Iwona Gilarska, Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk, Leszek Bzdyl, Katarzyna Chmielewska, Anna Steller, Julia Mach, Anna Krysiak, Sylwia Hefczyńska-Lewandowska.

HARMONOGRAM FESTIWALU

Organizatorem Gdańskiego Festiwalu Tańca jest Klub Żak, a festiwal jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Klub ŻAK / 80-266 Gdańsk / ul. Grunwaldzka 195/197

Miejska Instytucja Kultury

tel. /  fax: (+48) 58 344 05 73, 58 345 15 90

biuro@klubzak.com.pl ; www.klubzak.com.pl

 Więcej:

www.gdanskifestiwaltanca.pl

www.facebook.com/GdanskiFestiwalTanca

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close